צרפת: "התוקפים פיצחו גולגולתו בפטיש"

ר"מ צרפת גינה היום בחריפות את התקיפה האנטישמית בווילרבאן אמש, במהלכה הותקפו 3 יהודים חובשי כיפות ע"י מהגרים מצפון אפריקה שהכו אותם בעזרת מוטות ברזל ופטישים. המשטרה עורכת מצוד אחר התוקפים ובקהילה היהודית חוששים מריבוי התקיפות על רקע אנטישמי. אביו של אחד המותקפים: "ראה איך מפצחים לחברו את הגולגולת"

חשש בקהילה היהודית בצרפת לאחר עוד אירוע של תקיפה על רקע אנטישמי: שלושה חודשים לאחר הטבח בטולוז, הותקפו אמש שלושה יהודים חובשי כיפה בווילרבאן, הסמוכה לעיר ליון.

"הבוקר הוא עדיין שוכב במיטה", מספר פדו ביטון, אביו של אחד המותקפים. "הוא עדיין לא אומר שום דבר. הדבר שהכי גרם לו לטראומה זה לראות איך מפצחים לחברו את הגולגולת בפטיש".

התקשורת בצרפת, שמדווחת על האירוע בהרחבה, טוענת כי "מהגרים מצפון אפריקה" תקפו את השלושה בעזרת מוטות ברזל ופטישים. הם פונו לבית החולים, כשאחד מהם סובל מפגיעה בראשו ונערה נוספת ספגה מכות בצווארה. ראש הממשלה ושר הפנים של צרפת גינו היום את האירועים האלימים. משטרת וילרבאן עדיין עורכת מצוד אחר התוקפים ותושבים בקהילה היהודית בעיר מדווחים כי הם אינם מרגישים בטוחים.

"התוקפים זוכים להגנת הדמוקרטיה", הוסיף דוד אזולאי, אביו של פצוע נוסף בתקרית. "הם משתמשים בשירותיה של המדינה אך לא משרתים אותה כלל. אלה אנשים שפשוט צריך להפריד מהחיים החברתיים הנורמליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת