הנסיכה חגגה בסוויטה חצי שנה - וניסתה לברוח בלי לשלם

בת למשפחת המלוכה הסעודית התארחה עם פמלייתה במשך יותר מחצי שנה בקומה שלמה באחד מבתי המלון היוקרתיים בפריז, מלון "שנגרילה". אחרי שהבינה שאין לה כסף לשלם, ניסתה הנסיכה לברוח באמצע הלילה כמו אחרון הפושעים - אבל היא ועשרות המשרתים לא הצליחו להימלט מפקידי הקבלה. גובה החוב: "רק" 6 מיליון אירו

הסוויטה ב"שנגרילה". תקרית דיפלומטית (יח"צ)

כשאדם מנסה לברוח מבית מלון מבלי לשלם את החשבון, הוא מנסה בדרך כלל להימלט מדלת צדדית, בשקט ומבלי שאיש יבחין בו. אבל כשהנסיכה הסעודית מאהה אל-סודאירי תכננה לצאת מבית מלון מפואר בפריז בלי לשלם חוב של יותר מ-6 מיליון אירו, ועמה עשרות מזוודות שנישאו על ידי לא פחות מ-60 משרתים - היה לה קשה להתגנב מהדלת האחורית.

אנשי צוות בית המלון היוקרתי "שנגרילה" התפלאו שהנסיכה ניסתה לברוח בסוף השבוע האחרון בשעה 03:30 לפנות בוקר מהמלון, בלי לשלם את החשבון עבור חצי שנה של אירוח מפנק, המשטרה הצרפתית הגיעה במהירות ללובי ובמקום התפתח פיאסקו.

הנסיכה, אשתו לשעבר של סגן ראש הממשלה הסעודי, נתפסה על חם בעוד היא וצוותה דוחפים את המזוודות לצי הלימוזינות שהמתין לה מחוץ למלון. רוב האנשים שהיו מנסים לבצע גניבה מהסוג הזה היו נעצרים באותו הרגע, אבל הנסיכה מאהה אל-סודאירי נהנית מחסינות דיפלומטית.

אחרי דין ודברים בין המשטרה לשגרירות סעודיה, נשלחו הנסיכה ופמלייתה למלון יוקרה אחר סמוך לשער הניצחון, מלון בבעלותו של ידיד המשפחה האמיר מקטאר. על פי התקשורת בצרפת, הנסיכה השובבה הגיעה למלון הפריזאי בסוף דצמבר האחרון, והמשלחת שלה שהתה ב-41 מחדריו - למעשה קומה שלמה - עד סוף השבוע האחרון.

העיתון הצרפתי "פריזיאן" מדווח כי היא ואנשיה הותירו חשבונות פתוחים בבתי מלון נוספים, וכן בשירותי הסעות, מסעדות, חברות בשמים ואופנה ברחבי הבירה הצרפתית. האירוע המביך לא ממש מפתיע את הסעודים, שזוכרים היטב כי ביוני 2009 נקלעה הנסיכה למצב דומה אחרי שלא הצליחה לשלם חשבונות על סך 17 מיליון אירו במספר בתי עסק בצרפת , כולל חוב של 20 אלף אירו לבית אופנה שמייצר הלבשה תחתונה יוקרתית במיוחד.

ואם זה לא מספיק - ב-2001 נעצרה הנסיכה בארצות הברית, לאחר שעל פי החשד דחפה את אחת המשרתות שלה במדרגות וגרמה לפציעתה. אז דאגו הסעודים לסגור את הסיפור בשקט, בלי הרשעות. איך זה ייגמר הפעם? נחכה ונראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת