סיכום עולמי יומי: אולימפיאדת האידיוטים

בניגריה מודיעים הבוקר: אין ניצולים מהתרסקות המטוס; בניו מקסיקו נלחמים בשריפה הגדולה בתולדות המדינה; סין "לא מציינת" 23 שנה לטבח בכיכר טיננמאן; מפורטו ריקו מגיעות תמונות עצובות של נקבת לוויתן שנתקעה על החוף; בגרמניה - מבצע הצלה לכלב בשם אלוויס שנתקע בביוב; ובבריטניה - החלה אולימפיאדת האידיוטים

ניגריה: היום כבר ברור כי כל 153 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס נהרגו בהתרסקות. המטוס המריא מעיר הבירה אָבּוּגָ'ה לעבר העיר לאגוֹס התרסק לתוך שני בנייני מגורים הסמוכים לשדה התעופה. כוחות ההצלה עובדים במקום מסביב לשעון בניסיון לאתר את גופות כל הנוסעים, והנשיא גודלאק ג'ונתן הכריז על שלושה ימי אבל לאומי בעקבות האסון.

ארה"ב: 1,200 לוחמי אש נאבקים בשריפות ענק בניו מקסיקו - 606 קילומטרים רבועים נשרפו במה שהוכרז כדליקות החמורות בתולדות המדינה. אלפי תושבים שפונו במהלך הימים האחרונים מבתיהם מתחילים היום לשוב לביתם ולמצוא, למגינת לבם, עיי חורבות.

סין: 23 שנים עברו מאז הטבח בכיכר טיננמאן, אבל התיירים שהגיעו לכיכר המרכזית של בייג'ין לציין את יום השנה - לא ראו שום סימן לאירועים שהתרחשו שם. כמו בכל בוקר, גם היום הונף הדגל הסיני בטקס ממלכתי, בלי שום אזכור ל- 2,600 הקורבנות, אלפי הפצועים ואלו שנעצרו בגלל פעילותם הפרו-דמוקרטית, פעילות שנמשכת גם כיום.

פורטו ריקו: נקבת לוויתן ענק שנסחפה אל החוף בסוף השבוע הביאה עשרות מקומיים לנסות להצילה - אך ללא הצלחה. אורכה של היונקת 10 מטרים ומשקלה כמעט 7 טונות. בעקבות גודלה של היונקת הענקית, הובא אל החוף מנוף מיוחד שסייע בחילוצה ופינויה.

גרמניה: כוחות הצלה עמלו במשך יותר מ-6 שעות כדי לחלץ כלב מסוג ג'ק ראסל שנתקע בצינור ביוב. האזרחים ליוו במשך שעות את מבצע החילוץ שהתחיל בלי הרבה אופטימיות אך נגמר עם חיוך  - כשהכלב אלוויס חולץ בשלום.

בריטניה: האולימפיאדה תיפתח בלונדון בעוד 53 ימים, אבל נראה שתושבי הממלכה כבר לא יכולים לחכות - כמה עשרות ספורטאים חובבים פתחו הבוקר את תחרויות 'אולימפיאדת האידיוטים', שכוללות בין היתר את אליפות הבעיטה בשוקיים, גרסה עממית ומעוותת של ג'ודו, קפיצה בשק קמח, מרוץ חביות ועוד ענפים שעד כה לא נכללו בענפים האולימפיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת