צפו: לוויתן בגודל אוטובוס נסחף לחוף

דרמה בפורטו ריקו: נקבת לוויתן בגודל אוטובוס תלמידים נסחפה אל החוף ומתה כעבור מספר שעות. עשרות תושבים רצו אל החוף וצפו בדחפור שהוזעק במיוחד בניסיון לפנות את פגר היונק עצום המימדים ששוקל כמעט 7 טונות ואורכו יותר מ-10 מטרים. הלוויתן הועבר לנתיחה שלאחר המוות בניסיון לשפוך אור על נסיבות מותו

לוויתן ענק שנסחף אל חופי פורטו ריקו בסוף השבוע הביא עשרות מקומיים אל חוף הים בניסיון להצילו – אך ללא הצלחה.

מדובר בנקבת לוויתן מסוג ראשתן גדול ראש , המכונה גם לוויתן זרע, באורך של כ-10 מטרים ובמשקל של כמעט 7 טונות. בעקבות גודלו של היונק הענק, הובא אל החוף מנוף מיוחד שסייע בחילוצו ופינויו. "אנשי ההצלה שהוזעקו לחוף לא הצליחו להציל אותה", סיפר אנטוניו מינוצ'י, ביולוג ימי מהמדינה. "אנו מתכננים נתיחה לאחר המוות בימים הקרובים כדי לגלות את סיבת המוות של הלוויתן".

הלוויתן הענק וחסר המזל נצפה לראשונה בשבת בבוקר סמוך לחופי העיירה לוקייו, המונה כ-20 אלף תושבים, אולם איש מהם לא הצליח לעזור ליונקת ולאחר כ-5 שעות היא מתה. הביולוג הימי העריך כי גילה של נקבת הלוויתן הוא בין 20 ל-40 שנה.

רבים מתושבי העיירה מיהרו אל החוף כדי להביט ולצלם את היונק הענק, שגודלו כגודל של אוטובוס תלמידים, ונשארו שם שעות ארוכות בעוד דחפור ענק מפנה את היונק. ביולוגיים ימיים יבצעו בימים הקרובים נתיחה של פגר הלוויתן כדי לנסות ולגלות מה גרם למותה.

הלוויתן ראשתן גדול ראש הוא גדול היונקים בטבע, ומוחו הוא הגדול ביותר בין כל בעלי החיים, כולל בני אדם. תוחלת החיים הממוצעת שלהם היא כ-70 שנה. גם הלוויתן המפורסם מהספר "מובי דיק" הוא ראשתן גדול ראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת