יהודים הותקפו בצרפת "על רקע אנטישמי"

שלושה צעירים חובשי כיפות הוכו בפטישים ובמוטות ברזל בפרבר של ליון, על ידי קבוצה של 10 בני אדם שאותם תיארו כ"בעלי מראה צפון-אפריקני". שר הפנים הבטיח לטפל במקרה במלוא חומרת הדין, אך טרם נעצרו חשודים

שוטרים בצרפת. ארכיון (AP)

הזיכרונות מהירי הקטלני בבית הספר בטולוז עדיין טריים, והערב מדווחים כלי תקשורת במדינה על אירוע אנטישמי חמור נוסף במדינה: שלושה צעירים יהודים חובשי כיפות הותקפו אמש בידי 10 בני אדם, שהכו אותם נמרצות בפטישים ובמוטות ברזל.

האירוע התרחש בווילרבאן, פרבר של העיר ליון. שר הפנים הצרפתי, מנואל ואלס, ציין כי בתקיפה פתח אחד מהצעירים היהודים את ראשו ואילו נערה נפגעה בצווארה. הוא מסר כי השניים, יחד עם חבר נוסף שנפגע גם כן, אושפזו בבית חולים ונשלחו להחלים בבתיהם בשבוע הקרוב.

טרם נעצרו חשודים

"התרחשה כאן מתקפה אנטישמית חמורה ביותר", אמר ואלס בהצהרה מטעמו. "אנו נחושים להילחם בכל מעשה תוקפנות על רקע דתי. אירועים מסוג זה חמורים שבעתיים, מכיוון שהם נועדו לפגוע בתשתית שעליה בנויה הרפובליקה שלנו - שבה יחיו, חופשיים וללא אפליה, מאמיני דתות שונות בביטחון מלא".

למרות ההצהרות הלוחמניות, טרם הצליחה לעצור חשודים במעשה. עם זאת, מתיאור שמסרו הנפגעים עולה כי התוקפים היו בעלי "חזות צפון אפריקנית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת