סיכום עולמי: זעם על עונשו של מובארק

בבריטניה חוגגים עם המלכה 60 שנות מלוכה, במצרים זועמים על העונש המקל שהוטל על מובארק, בוליביה לובשת חג ובמינסוטה איבד נהג אחד את השליטה. צפו בסיכום האירועים והתמונות מרחבי הגלובוס

סוף שבוע של חגיגות היהלום למלוכתה של אליזבת' השנייה, אליזבת' אלכסנדרה מרי ווינדזור, מגיע היום לשיא במשט חגיגי על נהר התמזה במרכז לונדון. מאות אלפי בני אדם בלונדון ועוד עשרות מיליונים מסביב לעולם צפו במשפחת המלוכה וצי של 1,000 ספינות במשט הגדול ביותר שנערך בבירה הבריטית ב-250 השנים האחרונות.

שבועיים לפני הסיבוב השני בבחירות לנשיאות ויום אחרי שנגזר דינו של הנשיא לשעבר מובארק למאסר עולם, ובמצרים עדיין לא שקט. עשרות אלפים יצאו לכיכרות בקהיר ובאלכסנדריה, חלקם תומכים וחלקם מתנגדים לעונש - מה שהוביל מהר מאוד לעימותים בין הצדדים. כמה עשרות צעירים פרצו, בפעם השנייה בתוך שבוע, למטה של המועמד לנשיאות אחמד שפיק שנחשב למקורב של מובארק וזרעו הרס במטה. מנגד, המתמודד השני, מוחמד מורסי, איש האחים המוסלמים, כבר פונה לדעת הקהל עם הבטחות למשפט חוזר לנשיא המודח.

אל תשתה ברכב כמו שאתה לא נוהג בבר

בירת בוליביה לה פז לובשת היום חג: מוזיקאים, להטוטנים ובכירי הממשל התרכזו במרכז הבירה הגבוהה בעולם כדי לחגוג את הפסטיבל הגדול ביותר במדינה - "ישו בעל הכוח העצום". מקורותיו של מצעד זה בימים של הכיבוש הספרדי. השנה, לראשונה, הגיעו לחגיגות גם דיפלומטים מהמערב. בין המשתתפים - 64 להקות ריקודים ותזמורות שונות, שהתפרסו על פני 12 קילומטרים שמחים וצוהלים.

תמונות מפתיעות מגיעות מפאב קטן במינסוטה שבארצות הברית: נהג משאית איבד שליטה על רכבו והתרסק לתוך בר שכונתי. יש מי שיאמר "דפק כניסה מרשימה". למרות התמונות שנראות הרסניות וכואבות, באופן מפתיע רק כמה מיושבי המקום נפגעו - ולמרבה ההפתעה באורח קל בלבד. אחרי שראינו את התמונות הללו ניתן לומר: אל תשתה ברכב כמו שאתה לא נוהג בבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת