"אדולף היטלר" לא יוחזר להוריו

בית המשפט העליון בניו ג'רזי, ארה"ב, החליט כי בני הזוג תומכי הנאצים שקראו לילדים בשמות מתקופת הרייך השלישי אינם כשירים לשמש כהורים - וארבעת ילדיהם יישארו בחזקת רשויות הרווחה. האבא אמר לאחר הכרעת הדין: "מוכן לוותר על האמונה בנאציזם בשביל הילדים"

בני הזוג עם הבן אדולף היטלר (AP)

בני הזוג מניו ג'רזי שקראו לילדיהם על שמות בכירים במשטר הנאצי איבדו בסוף השבוע את חזקת ההורות על ילדיהם, לאחר שבית המשפט העליון של המדינה קבע כי אינם מסוגלים לשמש כהורים.

הית' ודברה קמפבל מגדירים עצמם בפומבי כנאצים. הם משכו תשומת לב עולמית לאחר שבשנת 2008 מאפייה סמוכה לביתם סירבה לקשט עוגת יום הולדת בכיתוב "מזל טוב אדולף היטלר", לכבוד יום הולדתו של בנם, ששמו אדולף היטלר קמפבל.

כשנה לאחר מכן, הוציאו אנשי שירותי הרווחה מביתם את אדולף בן ה-6, ואת שתי אחיותיו - 'ג'ויסלין אומה ארית' בת ה-5 ו'הונצליין הינלר' בת ה-6. רשויות הרווחה לקחו גם את בנם הקטן ביותר, הונס, כמה שעות לאחר לידתו בנובמבר 2011.

האב: "אף אחד לא התעלל בילדים האלה"

ההורים עתרו לבית המשפט על מנת לקבל חזקה מחודשת על ילדיהם ב-2010, אך בית המשפט דחה אותה מכוון שבמשפחה תועדה היסטוריה של התעללות וסיכון של הילדים. מפרוטוקול המשפט עולה כי האישה אף הכניסה פתק מתחת לדלת השכנים, בו כתבה כי היא מפחדת שבעלה יהרוג אותה. עוד דווח בבית המשפט כי גם הבן הבכור במשפחה כבר הספיק לאיים להרוג אנשים.

אבי הילדים מתעקש כי בית המשפט קבע את החלטתו על בסיס אמונתם של ההורים, ולא על בסיס כשירותם של הזוג להיות הורים. "אף אחד לא התעלל בילדים האלה, לא בגלל זה הוציאו אותם מהבית", סיפר בראיון לעיתון מקומי. "אם אצטרך לוותר על האמונה בנאציזם, זה מה שאעשה. הילדים האלה הם בלבי ונשמתי וזה מה שחשוב".

כתוצאה מהפסיקה, הילדים יישארו בחזקת המדינה, אולם בני הזוג קמפבל הודיעו כי בכוונתם לערער על העונש. התובעת מטעם ניו ג'רזי מסרה כי "בסוף היום, הדבר החשוב היחיד הוא אם הילדים נמצאים בסיכון או עברו התעללות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת