אירן מאיימת: "נפגע בבסיסים אמריקניים במזה"ת"

אחרי כשלון סבב השיחות בבגדד וחידוש האיומים האמריקניים על תקיפה צבאית נגד אירן, מאיימת הרפובליקה האסלאמית להגיב נגד מטרות רגישות של האמריקנים באזור. "כל הבסיסים האמריקניים נמצאים בטווח הירי של אירן", איים קצין אירני בכיר ושלח מסר גם לישראל: "מערך הטילים שלנו יכול לכסות גם את כל שטחה"

תרגיל אירני בלב ים. איום על האמריקנים (חדשות 2)

איום נוסף מבית המדרש של הרפובליקה האסלאמית: קצין אירני בכיר מזהיר היום את ארצות הברית, כי אם תצא לפעולה צבאית נגד אירן, יותקפו הבסיסים האמריקניים במזרח התיכון. "כל הבסיסים האמריקניים נמצאים בטווח הירי של אירן", הצהיר הקצין, יחיא ראהים ספאווי.

בכלי התקשורת האירנים דווח כי אזהרתה של אירן לאמריקנים באה בתגובה לאיומים שנשמעו לאחרונה, בעקבות כשלון שיחות הגרעין בבגדד, לנקוט פעולה צבאית נגד משטר האייתולות. "הפוליטיקאים והממסד הצבאי בארצות הברית מודעים היטב לעובדה שהבסיסים האמריקניים נמצאים במיקום רגיש מאוד", אמר הקצין האירני.

ב-23/24 ביוני ייערך במוסקבה סבב שיחות נוסף בין אירן למעצמות, אך בינתיים הרפובליקה האסלאמית מנצלת את ההזדמנות לאיים גם על ישראל. "מערך הטילים שלנו יכול לכסות גם את כל שטחה של ישראל", איים ספאווי. "כל תקיפה ישראלית נגד אירן תיחשב להתאבדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת