פוטין מכחיש סיוע לסוריה: "לא תומכים בשום צד במלחמה"

למרות הדיווחים האחרונים לפיהם ממשלת רוסיה ממשיכה לשלוח ספינות ועליהן נשק לצבא סוריה, יצא היום הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין והכחיש מכל תוקף את הדיווחים. "אנחנו לא תומכים בשום צד, וקוראים להפסקת שלום". פוטין אמר את הדברים בתום פגישה עם אנגלה מרקל שהצהירה: "דרוש פתרון פוליטי"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין (AP)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נועדו אחר הצהריים ועיקר פגישתם עסקה בניסיון למצוא פתרון למשבר ההולך וגובר בסוריה.

במסיבת עיתונאים שנערכה בתום הפגישה, הכחיש פוטין את הדיווחים האחרונים לפיהם מדינתו מספקת נשק לצבא סוריה. "יש לנו יחסים טובים ויציבים עם סוריה, אבל אנחנו לא תומכים בשום צד במלחמת האזרחים. אני מקווה ששליח האו"ם המיוחד קופי ענאן ימשיך לבצע את תכניתו לסיום מרחץ הדמים במדינה".

הקנצלרית הסכימה עם דבריו של פוטין, והוסיפה כי "ברור לכולם שדרוש כאן פתרון מיידי. כך אי אפשר להמשיך. תכניתו של ענאן היא נקודת פתיחה טובה, אבל הקהילייה הבינלאומית חייבת לעבוד ולתמוך בה - בייחוד מועצת הביטחון של האו"ם".

במקביל, התכנסה ועדת זכויות האדם של האו"ם לדון במצב בסוריה. טרם הדיון אמרה מזכירת הוועדה נאבי פילאי שהסלמת הלחימה בסוריה מציבה את האזור כולו בסכנה. "אני קוראת מכאן למנהיגי העולם לכפות את תכנית הפסקת האש של ענאן", סיכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת