פקיסטן: חוסלו כל המחבלים בבית הספר

אחרי יום עקוב מדם בבית הספר בפשוואר, חיילים חיסלו את כל 6 המחבלים שהשתלטו על המוסד החינוכי. יותר מ-100 תלמידים נהרגו, עשרות נפצעו - והמספרים עוד צפויים לעלות. האירוע הסתיים רק לאחר שהחיילים עברו מכיתה לכיתה וחיסלו את המחבלים

פקיסטן ידעה בשנים האחרונות שורה של פיגועים קטלניים, אך השתלטות המחבלים היום (שלישי) על בית ספר בעיר פשוואר הוא אירוע הטרור הקשה ביותר שעמו התמודדה המדינה. מחבלים מהטאליבן לקחו בשבי מאות תלמידים ומורים, כשלפחות 130 בני אדם נהרגו ויותר מ-100 נפצעו. כוחות צבא פקיסטן פרצו למוסד החינוכי, ורק אחרי שלוש שעות מורטות עצבים חיסלו את כל ששת המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים הפקסטינים שפשטו על בית הספר עברו מחדר לחדר ומכיתה לכיתה בחיפוש אחר המחבלים, כשברקע כל העת נשמעו קולות ירי מהמבנה.

צבא פקיסטן צר על בית הספר (רויטרס)

כתב רויטרס שהיה בסמוך לבית הספר דיווח כי קולות ירי עזים נשמעו מתוך בית הספר. מסוקים טסו כל העת מעל ושיירה של אמבולנסים העבירה ילדים פצועים לבתי החולים.

מבית החולים המקומי נמסר כי הם טיפלו עד כה ב-80 פצועים, מורים ותלמידים. "רבים מהם מאושפזים במצב קשה מאוד", אמר מנהל בית החולים איחאז חאן.

מחלצים פצועים מהתופת (AP)

לפי דיווחים של הצבא, לפחות שישה חמושים נכנסו למבנה בית הספר, שמנוהל על ידי הצבא. לפחות 500 תלמידים ומורים היו נצורים בפנים. אמבולנסים יצאו ונכנסו מהמקום ללא הרף, ולבתי החולים הוזרמו עוד ועוד פצועים.

"עמדנו מחוץ לבית הספר ולפתע שמענו ירי, צעקות וצרחות של ילדים ומורים", אמר נהג אוטובוס להסעת תלמידים. "לאחר חצי שעה, הצבא הגיע והקיף את המבנה. חיילים של הצבא עוברים מכיתה לכיתה ומחפשים אחר החוטפים".

אחד הפיגועים הקשים בתולדות המדינה (AP)

דובר הטאליבן אמר עם תחילת הדיווחים על ההשתלטות כי ארגונו אחראי למתקפה. "המחבלים המתאבדים שלנו נכנסו לבית הספר. יש להם הוראות לא לפגוע בילדים אלא רק באנשי הצבא. זוהי נקמה על המתקפה של הצבא בצפון ווזיריסטן", הסביר בהתייחסו לפעולות של צבא פקיסטן בצפון המדינה הנמשכות מאז יוני.

ניצלו מהתופת (AP)