אירן: הלווין חשף את השקר בפרצ'ין

בכירי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ראו אמש את ההוכחה שאירן מנסה להסתיר עדויות לניסיונתיה לפתח פצצה גרעינית באתר פרצ'ין. בתמונות לווין שמתפרסמות היום ניתן לראות את העבודות שנעשו באתר - לאחר שראש הסוכנות ביקש להכנס לאתר השנוי במחלוקת

המתקן בפרצ'ין אחרי העבודות (ISIS)

מכון מחקר בטחוני אמריקני פרסם היום תמונות לווין שמציגות את הניסיונות של אירן "להסתיר ראיות" מאתר פרצ'ין - שם על פי מומחים, ניסו גורמי הביטחון האירנים להסתיר עדויות לניסיונות של טהרן לעשות ניסויים ולפתח במקום נשק גרעיני.

המכון למדע ובטחון בינלאומי isis מציג את התמונות באתר האינטרט שלו - שעות ספורות לאחר שהן התקבלו בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) בווינה. על פי גורמים מהמערב שהשתתפו בתדרוך על התמונות בוינה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי שני בניינים קטנים במתקן הצבאי בפרצ'ין - פונו ו"נמחקו מעל האדמה".

הדברים פורסמו בתקשורת הבינלאומית אחרי סבב שני של שיחות בין נציגי המעצמות בבגדד, בהם נציגי הממשל השיעי מטהרן, לאחר שלא הצליחו להגיע לפריצת דרך, וסרבו להתגמש מבלי לקבל בתמורה הקלה בסנקציות.

אנשי סבא"א ביקשו מאירן להיכנס לאתר בפרצ'ין כחלק מחבילת הפיקוח שתוודא כי אירן לא מנסה להשיג נשק גרעיני. אבל בטהרן מסרבים בינתיים לאפשר גישה לפקחי סוכנות האו"ם לאתר, וטוענים שיסכימו לפתוח את שערי המתקן רק כחלק מתכנית או הסכם שלם.


"העשרת האורניום לרמה של 20 אחוזים - זו זכותנו וזהו לא צעד לכיוונה של פצצה גרעינית" אמר הנשיא האירני מחמוד אחמדינג'אד בראיון לרשת הטלוויזיה הצרפתית - פראנס 24.  "פעילות ההעשרה שעומדת מול ביקורת מעצמות העולם היא זכותנו על פי החוק הבינלאומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת