פעיל שמאל ישראלי: נמשיך לנסות לשבור את המצור על עזה

שנתיים אחרי ההיתקלות בין לוחמי השייטת לפעילי ה-IHH מציינים היום בטורקיה את התקרית בתהלוכת ענק ומשט נוסף. דרור פיילר, ממארגני המשט: "אין כאן התגרות. הדבר החשוב ביותר זה להסביר לעולם שהמצור לא עוזר לאף אחד. גם לא לביטחון ישראל"

בטורקיה מציינים היום שנתיים לתקרית המרמרה בשורת אירועים - בהם צעדת המונים וגם משט נוסף.

"כל עוד המצור הבלתי חוקי, שמעניש את תושבי עזה באופן קולקטיבי, יימשך - אנחנו נמשיך לנסות לשבור אותו", אומר הבוקר דרור פיילר, פעיל שמאל שהשתתף במשט המרמרה, וממארגני משט נוסף שאמור לצאת לכיוון עזה.

בשיחה עם חדשות 2 דוחה פיילר בתוקף את הטענות על כך שהוא וחבריו פועלים בניגוד לחוק. "לפעמים החוק הוא בלתי חוקי בעליל, בשל אופיו", הוא מסביר, "למשל, בשנות ה-50 היו חוקים שלא אפשרו לשבת לשחורים לשבת בחלק הקדמי של האוטובוס, והיו אנשים שעברו על החוק. אותו דבר אנחנו חושבים על החוק הזה".

לדבריו, לא מדובר בפעולה שנועדה רק לשם פרובוקציה. "אין כאן התגרות. הדבר החשוב ביותר זה להסביר לעולם שהמצור לא עוזר לאף אחד. גם לא לביטחון ישראל", מכריז פיילר. "אין כאן שום דבר שמסכן את מדינת ישראל. אנחנו רק רוצים שלתושבי עזה תהיה אפשרות למכור ולקנות דברים".

בכיכר טקסים המרכזית באיסטנבול תיערך תהלוכת ענק לציון שנתיים להיתקלות בין פעילי ארגון ה-IHH על המשט לעזה לבין לוחמי השייטת. במהלך ההשתלטות הישראלית על הספינה נפצעו חלק מלוחמי השייטת ונהרגו תשעה אזרחים טורקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת