אוסטרליה: המגישה פרצה בבכי בשידור

סידני באבל: ביום שאחרי האוסטרלים מתוודעים להרוגי פיגוע החטיפה בבית הקפה, אחת מהן היא אחות של עובד בתחנת טלוויזיה מקומית. המגישה שהציגה לצופים את שמה ותמונתה לא הצליחה לשלוט ברגשותיה ופרצה בבכי בשידור. ראש הממשלה אבוט חזר ואמר כי מדובר באדם בודד, וכי גם אם המשטרה הייתה עוקבת אחריו הפיגוע לא היה נמנע

הטרור באוסטרליה: תושבי היבשת החמישית לא מצליחים להתרגל למצב בו גם הם, בארצם השלווה, קורבנות לטרור העולמי. בעוד כל התקשורת האוסטרלית מסקרת את הפיגוע אתמול בלי הרף, אחת המגישות גילתה בשידור שאישה שהיא מכירה נהרגה - ולא הייתה מסוגלת לעצור את הדמעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קטרינה דוסון הייתה אחותו של אחד העובדים בערוץ 7 האוסטרלי, והמגישה סיפרה כי היא הייתה אימא לשלושה ילדים והיא מכירה אותה אישית, תוך שהיא נחנקת מדמעות ובקושי מסוגלת לסיים את המשפט: "זה פשוט בלתי נתפס", אמרה בשידור.

אבוט ואשתו הניחו פרח לזכר הקורבנות (AP)

הבוקר פנה ראש הממשלה טוני אבוט שוב לציבור, וניסה לספק תשובות. "גם אם היינו עוקבים אחרי האדם הזה 24 שעות ביממה", אמר על הגולה האירני שביצע את הפיגוע, "עדיין יש סיכוי סביר בהחלט שהפיגוע הזה היה מתרחש". הדברים נאמרו לאור הערכת גורמי הביטחון שהמחבל פעל לבדו ולא היה שליח של ארגון טרור כלשהו.

ביום שאחרי הפיגוע, סידני, העיר הגדולה באוסטרליה, מתקשה לחזור לשגרה. בית הקפה בו הוחזקו כ-16 שעות בני הערבוה אתמול סגור עדיין וכוחות זיהוי פלילי פועלים בו. אזרחים השאירו מחוץ למקום הררי פרחים לזכר ההרוגים, פרחים שכיסו את כל המדרכה שמול למקום החטיפה.