בפעם השנייה מאז שנמלט: אחד מדורסי לי זיתוני נעצר בצרפת

קלוד אייזיק, שנמלט למולדתו מיד אחרי תאונת ה"פגע-וברח" בתל אביב, שבה היה מעורב יחד עם חברו אריק רוביק, נתפס על ידי רשויות האכיפה בארצו בעודו דוהר במהירות 157 קמ"ש בכביש שבין פריז לליון. עוה"ד של הורי זיתוני: "הבחור מסכן את שלום הציבור בכל מקום שבו הוא נוהג"

אחד מדורסיה של לי זיתוני בתאונת "פגע-וברח" בתל אביב לא רק שטרם הוסגר לישראל - אלא ממשיך להשתולל באין מפריע בכבישים.

קלוד אייזיק, שנמלט לצרפת כדי לחמוק מאימת הדין, נעצר על ידי כוחות המשטרה המקומית אחרי שנתפס נוהג במהירות 157 קמ"ש בפרברי פריז. רישיונו נשלל במקום. האירוע התרחש לפני כ-10 ימים, אולם פורסם רק ביממה האחרונה.

גורם משטרתי שהיה מעורב בלכידתו של אייזיק סיפר לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" כי הוא שוחרר לפי שעה לביתו, "כצעד מינהלי עד שתתקבל בעניינו הכרעה בבית המשפט". הוא נתפס בכביש פריז-ליון.

"מהבחור נשקפת סכנה חמורה לשלום הציבור"

מדובר בהסתבכות השנייה של אייזיק מאז נמלט בצרפת - אחרי שבדצמבר האחרון נלכד "דוהר" במהירות 156 קמ"ש. כוחות המשטרה הצרפתיים הסתפקו אז בעונש של קנס בלבד. באופן טבעי, עורר האירוע זעם רב בקרב בני משפחתה ומקורביה של זיתוני ז"ל. וויליאם גולדנאדל, עורך דינם של הוריה של לי, אמר בתגובה על ההתפתחויות כי "הדבר מעיד פעם נוספת על כך שמהבחור הזה נשקפת סכנה חמורה לחיי הציבור, בכל מקום שבו מותר לו לאחוז בהגה".

גולדנאדל הוסיף כי "כל הצהרות החרטה שהביע בטלות באחת בהתחשב במעשים החדשים שבהם הוא מעורב".

גם רועי פלד, שהיה בן-זוגה של לי ומוביל את המאבק למען הסגרת דורסיה לישראל, הביע שאט נפש מהאירוע. "צרפת ממשיכה להתעקש להחזיק בשני האנשים שגזלו את חייה של לי", הוא אמר - במחאה על הסירוב בפריז להסגיר את האחראים לתאונה כדי שיעמדו לדין בארץ.

תחקיר "עובדה": המסע בעקבות הדורסים של לי זיתוני

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת