היום בעולם: חילוץ דרמטי באיטליה

מנהיגת האופוזיציה במיאנמר עשתה היסטוריה כשיצאה מגבולות המדינה אחרי 24 שנה; באיטליה חילצו כוחות ההצלה אישה מהריסות ביתה אחרי 12 שעות; הנשיא אובמה העניק את מדליית החירות לבוב דילן; ובמרתון שהתקיים בארה"ב סיים אחד הרצים את המרתון בחליפת צלילה עתיקה. צפו

כוחות החילוץ באיטליה נחלו הצלחה גדולה כשהצליחו להגיע לביתה של אחת התושבות במודנה, שנלכדה בהריסות ביתה. אחרי יותר מ-12 שעות היא חולצה בשלום ממה שנותר מהמטבח בביתה. מדובר ברעידת האדמה הקלטנית השנייה בתוך פחות משבועיים שפוקדת את איטליה. היום הודיעו כוחות החילוץ כי מספר ההרוגים ברעש עומד על 17.

במיאנמר נרשמה הסיטוריה לאחר שמנהיגת האופוזיציה אונג סן סו צ'י יצאה מגבולות המדינה אחרי 24 שנים. סו צ'י, ששהתה במעצרי בית ארוכים, חששה שהממשל בארצה לא יאפשר לה לשוב למדינה. אתמול היא יצאה לראשונה מאז 1988 לביקור בתאילנד השכנה, שם תיפגש עם פליטים מארצה ועם בכירים בזירה הבינלאומית בפורום הכלכלי העולמי במזרח אסיה.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה העניק הלילה בבית הלבן את "מדליית החירות" לזמר והיוצר בוב דילן, והצהיר: "אין ענק גדול יותר ממנו בהיסטוריה של המוזיקה האמריקנית". מדליית החירות מקבילה לפרס ישראל, ונחשבת לעיטור הגבוה ביותר שאפשר להעניק לאזרח אמריקני. יחד עם דילן, זכו לכבוד מזכירת המדינה האמריקנית מדליין אולברייט והאסטרונאוט הראשון שהקיף את כדור הארץ, ג'ון גלן.

ועוד בארצות הברית, משתתף בריטי במרתון החליט להשלים את המסלול כשהוא לבוש חליפת צלילה עתיקה. לא בטוח שהיא עזרה לו להשיג תוצאה טובה יותר, כנראה שבדיוק להיפך, אבל מה שבטוח - הוא הצליח למשוך את מירב תשומת הלב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת