בריטניה הכריעה סופית: אסאנג' יוסגר לשוודיה

בית המשפט העליון בבריטניה החליט ברוב ניכר להסגיר את מייסד אתר ההדלפות "וויקיליקס", ג'וליאן אסאנג', לשוודיה שם הוא נאשם באונס שתי נשים. אסאנג' ממשיך לדבוק בטענתו כי בקשת ההסגרה אינה חוקית, אך כעת ייאלץ להיחקר ולעמוד לדין על החשדות העומדים נגדו

הסוף של וויקיליקס? אסאנג' בבריטניה (רויטרס)

הסוף להדלפות? בהרכב מיוחד של שבעה שופטים, החליט היום בית המשפט העליון בבריטניה להסגיר את מייסד אתר ההדלפות "וויקיליקס", ג'וליאן אסאנג', לשוודיה שם הוא נאשם בשני מקרי אונס.

הרכב השופטים שהוקם בבית המשפט העליון בלונדון החליט ברוב של חמישה שופטים מול שניים לקבל את בקשת ההסגרה הבינלאומית של שוודיה, שהתקבלה בדצמבר 2010.

בית המשפט בשוודיה מבקש לחקור ולהעמיד את אסאנג' לדין אחרי שעלו נגדו טענות על אונס והתעללות מינית בשתי נשים שפגש כששהה בשטוקהולם באוגוסט 2010. אסאנג' מצדו מכחיש את ההאשמות וטוען כי מדובר בעלילה שנועדה לפגוע בעבודתו ב"וויקיליקס".

ההגנה של אסאנג', שגייסה לשורותיה כמה מעורכי הדין הבולטים באירופה, טוענה שמערכת המשפט השוודית אינה הוגנת מפני שאת צו ההסגרה לא הוציא שופט אלא מערכת התביעה השוודית - אותה המערכת שמבקשת לחקור אותו.

בחודשים האחרונים עשה אסאנג' את צעדיו הראשונים בעולם התקשורת לאחר שהחל להנחות תכנית ריאיונות ברשת הטלוויזיה הרוסית RT. כעת, כך נראה, הוא ייאלץ לחפש קריירה חדשה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת