היום בעולם: איטליה רועדת שוב

מדינות המערב מגרשות את שגרירי סוריה משטחן; נערה עם פיגור שכלי גודלה כחיית משק בבוסניה; האמריקנים ציינו את יום הזיכרון; 15 הרוגים ברעידת אדמה באיטליה – השנייה בתוך שבועיים. תמונות היום מסביב לעולם

סוריה: מתווך האו"ם קופי אנאן נפגש היום עם הנשיא אסד, כשברקע השליח המיוחד של הקהילה הבינלאומית שומע על גירושם של עוד ועוד שגרירים סורים ברחבי העולם: הצוות הדיפלומטי בבריטניה גרמניה, אוסטרליה, קנדה, הולנד, צרפת, ספרד וגם ארה"ב - גורשו במחאה על הטבח בחולה בסוף השבוע. אנאן מתקשה לשכנע את ראשי המשטר הסורי לשתף איתו פעולה.

בוסניה-הרצגובינה: נערה עם פיגור שכלי הוחזקה על ידי משפחת חוואים בתנאים לא אנושיים. היא אכלה וישנה עם החזירים במשך שמונה שנים, כשבני משפחתה המאמצת אפילו רתמו אותה לעגלה והסתובבו איתה ברחבי הכפר - למען השעשוע שבעניין. כעת, בני המשפחה נעצרו והסיוט נפסק.

ארצות הברית: האמריקנים מציינים היום את יום הזיכרון "ממוריאל דיי". יום הזיכרון האמריקני שונה מיום הזיכרון הישראלי, וניתן לומר שישראלים רבים לא יבינו אותו. האמריקנים מנצלים את סוף השבוע הארוך דווקא לקניות ולטיולים, לצד טקסים רשמיים בוושינגטון שמוקירים את הווטרנים - החיילים לשעבר.

איטליה: לפחות 15 בני אדם נהרגו ברעידת אדמה שפקדה את צפון איטליה. מכון המדידה הגיאולוגי בארה"ב דיווח שרעש האדמה היה בעוצמה של 5.8 בסולם הרעידה. על פי הידיעות בתקשורת האיטלקית, עוד עשרות בני אדם נפצעו ממבנים שקרסו ובעקבות הבהלה שפרצה אחריה. מדובר ברעש האדמה השני באיטליה בתוך שבוע וחצי בלבד, ובמדינה חוששים מרעידות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת