התמונות שעשו את היום בעולם: 75 שנה לגשר שער הזהב

תרגיל צבאי בינלאומי נרחב בירדן, החוף המערבי של ארה"ב חוגג יום הולדת לאחד מסמליו המונומנטליים, פסטיבל קאן מגיע לשיא, ליידי גאגא בצרות במזרח אסיה ושוודיה שוב מולכת באירוויזיון. היום בתמונות

ירדן: השכנה ממזרח מארחת בשבועות האחרונים תרגיל צבאי רחב היקף, בהשתתפות 19 צבאות מרחבי העולם שמנסים למצוא - או ליצור - שפה משותפת למגוון רחב של כוחות שצריכים, לא אחת במציאות הנוכחית, לשתף פעולה כדי להתמודד עם אתגרים מסביב לעולם. מפקד הכוחות האמריקניים טען שלמיקום התרגיל ולמועד התמרונים אין קשר לאירועים האחרונים בסוריה.

סן פרנסיסקו: העיר הצבעונית בחוף המערבי של ארצות הברית ציינה אמש 75 שנים לאחד הסמלים האמריקנים המובהקים ביותר: גשר שער הזהב. בנייתו של הגשר התלוי שנחשב בזמנו לגשר הגדול ביותר בעולם החלה בזמן המשבר הכלכלי הגדול ב-1933 והסתיימה ארבע שנים מאוחר יותר. בכל יום מגיעים לאתר הזה אלפי תיירים, ובסוף השבוע האחרון הגיעו עוד עשרות אלפים כדי להצטלם ליד המקום שהפך מדרך גישה - לאטרקציה תיירותית לכל דבר.

צרפת: פסטיבל קאן היוקרתי הגיע אמש לרגע השיא כשהוכרז הזוכה בפרס "דקל הזהב". הזוכה השנה הוא הסרט "אהבה" של הבימאי מיכאל הנקה האוסטרי. הבמאי האיטלקי נני מורטי הגיש את הפרס למי שכינה "הזוכה הגדול" של קאן. זו זכייתו השנייה של הנקה השנוי במחלוקת בפרס. לפני שנתיים הוא עשה זאת עם היצירה "סרט לבן". השנה, הסרט "אהבה" עוסק ביחסים הזוגיים של זוג קשישים שמתקרבים אל ימיהם האחרונים.

מזרח אסיה: מסע ההופעות של כוכבת הפופ ליידי גאגא במזרח היבשת מלא בתקלות של יחסי ציבור ויחס עוין של הציבור לזמרת הפרובוקטיבית. עוד לפני שהגיעה גורמים דתיים מוסלמים ונוצרים בפיליפינים, במלזיה ובאינדונזיה אמרו שההופעה של גאגא לא מתאימה לסולם הערכים שלהם. לקראת ההופעה באינדונזיה, הזמרת ואנשיה שמעו התרעות לפיהן גורמים מוסלמיים קיצוניים מתכננים לפגוע בכוכבת וזה הספיק כדי לבטל את ההופעה.

שוודיה: ארצה של הלהקה שהפכה לאגדת האירוויזיון, שוב זוכה בתחרות הזמר האירופית. הפעם זו הזמרת לורין והשיר "אופוריה" שהצליחו לגבור על הגימיק המנצח של רוסיה, הבבושקות המזמרות, והביאה את הזכייה לסטוקהולם. המתמודדים מישראל, להקת איזבו, לא הצליחו להגיע לגמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת