"אירן תכננה לחסל בכירים אמריקניים וישראלים"

ה"וושינגטון פוסט" האמריקני מדווח כי הממשל האירני נערך להוציא לפועל, יחד עם חיזבאללה, שורת התנקשויות באישים מערביים ברחבי העולם. בכירים בוושינגטון טענו כי אירן החליטה להקפיא את התקדמות תכנית החיסולים בעקבות המשא-ומתן על תכנית הגרעין שלה

הפיגוע נגד אשת הדיפלומט בהודו. ארכיון (רויטרס)

פעולות הטרור בחודשים האחרונים באזרבייג'ן, תאילנד, הודו וגאורגיה שיוחסו לאירן היו רק חלק קטן מתכנית סדורה של הרפובליקה האיסלאמית להתנקש בדיפלומטים ישראלים ואמריקנים רבים ברחבי העולם - כך דיווח הבוקר העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט".

שלושה מבין ניסיונות הפגיעה לא צלחו, אולם בפיגוע שהתרחש בניו דלהי נפצעה אשת נציג משרד הביטחון הישראלי בהודו, טלי יהושע קורן. לפי הדיווח בעיתון, ממצאים חדשים מעידים על חלקם של מחבלי חיזבאללה וסוכנים של אירן בשורה של ניסיונות חיסול ברחבי העולם.

על הכוונת האירנית הוצבו בין היתר שישה בכירים ישראלים, גורמים שונים מארצות הברית ובעלי תפקידים רשמיים בסעודיה. לפי הדיווח, נכללו ברשימת המטרות של שלטונות אירן לא רק שגריר ישראל באזרבייג'ן - שמזימת ההתנקשות בו נחשפה במרס האחרון - אלא גם דיפלומטים אמריקניים המוצבים בבירה באקו.

הרקע להפוגה - המו"מ על הגרעין?

בדיווח פורטה תכנית המתקפה על היעדים, שכללה ירי צלפים ופיצוץ מכוניות תופת. בשיחה עם ה"וושינגטון פוסט" הפנה גורם ביטחוני בכיר בארצות הברית אצבע מאשימה לעבר הרפובליקה האיסלאמית וטען כי "בהחלט ייתכן שאירן וחיזבאללה פעלו יחד כדי להוציא לפועל את הפיגועים".  

בעיתון טענו עוד כי בטהרן החליטו להקפיא את יישום התכנית לפני כמה שבועות, בעקבות תחילת המגעים בין אירן לבין המעצמות על פרויקט הגרעין שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת