פיאט מפסיקה למכור כלי רכב לאירן

מימד נוסף בסנקציות של הקהילה הבינלאומית על הרפובליקה האסלאמית. ענקית הרכב האיטלקית "פיאט" הודיעה היום כי תפסיק את מכירת כלי הרכב לאירן, במסגרת הלחץ הגובר על המדינה להפסיק את תכנית הגרעין שלה. בכך, מצטרפת החברה לענקיות רכב נוספות בעולם שקיבלו החלטה דומה: פיז'ו, סיטרואן, יונדאי ופורשה

אחמדינג'אד. פיאט לא תמצאו באירן (רויטרס)

חברת פיאט האיטלקית הודיעה בסוף השבוע האחרון, כי תפסיק למכור מכוניות, משאיות ואוטובוסים לאירן, במסגרת החרפת הסנקציות נגד הרפובליקה האסלאמית.

ההודעה באה בעקבות קמפיין ציבורי ותקשורתי בינלאומי שהוביל בחודשים האחרונים ארגון אמריקני בשם (United Against Nuclear Iran (UANI. לאחרונה הודיעו יצרניות רכב נוספות על צעדים דומים - ובהן פיז'ו, סיטרואן, יונדאי ופורשה.

הארגון משקיע מאמצים לבידוד אירן, כדי שזו תפסיק את פעילותה העשרת האורניום שלה ותשתף פעולה בנושא עם סוכנות הבינלאומית לאנרגיה גרעינית.

קמפיינים ברחבי העולם

UNAI הוא ארגון אמריקני ללא מטרות רווח שפועל בכמה חזיתות על מנת להכביד את הסנקציות הכלכליות על אירן. את הארגון ייסדו מארק וואלאס, לשעבר שגריר ארצות הברית באו"ם, דניס רוס, לשעבר יועץ הממשל לענייני המזרח התיכון, והשגריר המנוח ריצ'ארד הולברוק, לשעבר השליח המיוחד של הממשל האמריקני באפגניסטן ופקיסטן ושגריר ארצות הברית באו"ם.

הארגון מנהל גם קמפיינים נגד חברות תקשורת גלובליות או רשתות בתי מלון בינלאומיות, שמארחות משלחות רשמיות של אירן בערים שונות בעולם, כדי לאלץ את אותן משלחות ללון בשגרירות האיראנית המקומית. הארגון פועל גם במישור המשפטי, ובין היתר היה מעורב מאוד במהלך שהוביל להחלטת SWIFT להפסיק לתת שירות לבנקים מאירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת