מגעים עם המערב? אירן תקים כור נוסף בבושהר

רק בשבוע שעבר הסתיים סבב שיחות נוסף של אירן עם המערב במטרה למצוא פתרון שיאפשר פיקוח על תכניתה הגרעינית, והנה צעד נוסף של התרסה מטהרן: ראש תכנית הגרעין האירנית הודיע כי כור גרעיני נוסף יוקם בעיר בושהר. לטענתו, הכור יחל לפעול בשנת 2014

כור גרעיני נוסף יוקם בבושהר (AP)

הצהרה מדאיגה מטהרן: ראש תכנית הגרעין האירנית, פריידון עבאסי-דוואני, אמר היום בריאיון לטלוויזיה הממלכתית במדינה כי כור גרעיני נוסף יורם בבושהר. "הכור, שהספקו יגיע לאלף מגה-וואט, יקום עד שנת 2014", כך דוואני.

"אין שום סיבה לא תמשיך בהעשרת האורניום שלה לרמה של 20%, מדובר בזכות טבעית של העם האירני", הוסיף ראש תכנית הגרעין. מוקדם יותר היום הצהיר דוואני כי אירן סירבה לבקשת סבא"א לאפשר לפקחיה להיכנס למתקן הגרעיני בפרצ'ין. "הסיבות שהוצגו לנו לא מספקות", הסביר.

"הגרעין - למטרות שלום"

הנציג האירני לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מדגיש כי ממצאי הסוכנות שהוצגו עד כה מוכיחים כי תכנית הגרעין של טהרן מיועדת למטרות שלום, כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית אירנא. רק שלשום דווח על מציאת אורניום מועשר ברמה גבוהה באחד המתקנים במדינה.

נציג טהרן בסוכנות אלי אסג'ר סולטנייה, הוסיף כי מהממצאים שהוצגו על ידי מנכ"ל הסוכנות יוקיה אמאנו, עולה כי טהרן משתפת פעולה לחלוטין עם נציגיו וכי היא מתקדמת מבחינה טכנולוגית, גם בכל הקשור להעשרה.

סולטנייה טען: "11 העמודים שהוצגו אתמול וכללו את תוצאות הבדיקה של 16 מתקני גרעין ברחבי אירן ו-10 אתרי משנה, הוכיחו כי הפעילות הגרעינית של אירן היא למטרות שלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת