צפו: הרוח שהרימה מטוס ג'מבו 747

מראה יוצא דופן במדבר האמריקני: מטוס בואינג 747 ("ג'מבו") שיצא משירות ומאוחסן במדבר התרומם באוויר - וזאת רק בעזרת הרוח, שכן מנועי המטוס וכל חלקיו הפנימיים פורקו ממנו לפני גריטה סופית של גופו

הסערה המדברית שפקדה את מערב קליפורניה בשבוע שעבר הביאה למראה שלא ייאמן: רוחות בעוצמה של 110 קמ"ש הרימו את חרטומו של מטוס 747 - מטוס במשקל 150 טונות שכדי להמריא צריך לנסוע במהירות של 300 קמ"ש. משקלו של המטוס היה נמוך ממשקלו הרגיל, בשל פירוקו מכל חלקיו הפנימיים כחלק מהכנתו לגריטה לאחר שיצא משירות.

ההסבר לתופעה המרהיבה נעוץ בזווית בה הונח המטוס, ישירות אל מול הרוח. זאת בנוסף לעובדה שהמדפים על הכנפיים נשארו פתוחים לאחר נחיתתו האחרונה במדבר וכן משקלו הקל יחסית לאחר שחלקיו הפנימיים פורקו - כולם הביאו להמראה חלקית, רק בעזרת הרוח, של אחד המטוסים הגדולים בעולם.

מדבר מוהבי בקליפורניה משמש לאחסנת מטוסים שיצאו משירות - ראשית המטוס מפורק מכל מה שניתן למכור מחדש, כולל המנועים, ובשלב הבא גוף המטוס עצמו מפורק לצורך מחזור המתכת. בחלק מהתגובות לסרטון, כפי שפורסם באתרים של חובבי תעופה, נאמר שנראה כאילו הג'מבו מנסה בפעם האחרונה להמריא לשמיים, ולהינצל מהגורל שמחכה לו לאחר הגריטה - להפוך לקופסאות שימורים ופחיות שתייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת