אירן התלוננה באו"ם: ישראל מחרחרת מלחמה

שגריר אירן באו"ם הגיש תלונה במועצת הביטחון נגד ישראל, בעקבות דברים שאמר לטענתו שר הביטחון אהוד ברק. לטענת אירן, ישראל מאיימת במתקפה צבאית, זאת בניגוד לחוק הבינלאומי: "מעולם לא פתחנו במלחמה, ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות"

אירן הגישה תלונה נגד ישראל למועצת הביטחון של האו"ם, בעקבות ההתבטאויות לטענתה, של בכירים בישראל לגבי תקיפה אפשרית באירן. לטענת אירן דברים אלו מהווים "איום לשלום הבינלאומי" ו"מחרחרים מלחמה".

לטענת האירנים, התלונה הוגשה בעקבות דברים של שר הביטחון אהוד ברק ושל עמיתיו בצמרת מערכת הביטחון ישראלית. טהרן מאשימה כי ישראל חוזרת ומאיימת במתקפה על מתקני הגרעין האירנים, זאת בניגוד לחוק הבינלאומי.

שגריר אירן באו"ם מוחמד חוזעי, כתב במכתב לחברי מועצת הביטחון, כי הערותיו של ברק, מעמידות בסכנה את השלום הבינלאומי ואת הביטחון האזורי וכי הן "מחרחרות מלחמה".

לטענת השגריר האירני, מדינתו מעולם לא פתחה במלחמה עם מדינה אחרת, וכי היא פועלת למען ניקוי המזרח התיכון מנשק גרעיני. עוד הוסיף כי ההתבטאויות שפורסמו כביכול נגד אירן מגיעות ממדינת כיבוש שמבצעת פשעים נגד האנושות.

ברק: "אין להוריד שום אופציה מהשולחן"

בתחילת השבוע אמר שר הביטחון אהוד ברק כי למרות המגעים המתקדמים בין טהרן למעצמות המערב "אין להוריד שום אופציה מהשולחן". בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגלי צה"ל, הסביר ברק: "אובמה ויתר נציגי המערב אינם תמימים, אבל הם מבקשים להשיג התקדמות ולכן מוכנים להתפשר. משיכת הזמן בעיננו היא בעייתית ויש לקיים את השיחות בין המערב לבין אירן באופן תכוף יותר".

לדברי ברק, "גם צפון קוריאה קיימה מגעים עם המערב אבל בסופו של דבר ביצעה פיצוצים גרעיניים. המהלך של אירן וסבא"א היה צפוי. האירנים התכוננו למצב שכשיגיעו האירועים בבגדד הם יוכלו לומר למעצמות שאת הדברים הפרוצדורלים הם מתאמים עם סבא"א, ולעומת זאת, כשאמאנו מגיע לדבר על המהות הם אומרים לו שזה עניין שהם מבררים עם המעצמות. זה מאפשר להם קצת משחק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת