מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון: העיצומים על אירן יחריפו

מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון מבהירה בתגובה ראשונה כי הלחץ והסנקציות על אירן יימשכו ואף יחריפו. "אירן תצטרך לקבל החלטה", אמרה קלינטון וציינה כי המגעים בבגדד היו רציניים אך "יש פערים משמעותיים". היום תגיע לישראל ראש המשלחת האמריקנית למשא ומתן תת שרת החוץ וונדי שרמן, ותיפגש עם בכירים מדיניים בנושא

בתגובה אמריקנית ראשונה, מבהירה מזכירת המדינה של ארה"ב הילארי קלינטון כי הלחץ על אירן יימשך ואף יחריף. "כל הסנקציות יימשכו ואירן תצטרך לקבל החלטה אם היא נענית להתחייבויות הבינלאומיות להעניק לעולם ביטחון כלפי כוונתיה", הצהירה קלינטון.

עוד הדגישה כי המגעים שהתקיימו בעירק היו מאוד רציניים. "אנחנו ניהלנו שיחות מאומצות עם האירנים על ההצעה שלנו והם גם הציגו רעיונות משלהם - נותרו פערים משמעותיים", היא סיפרה. קלינטון הודתה כי בעבר הייתה ספקנית שתתגבש עמדה אחת של שש המעצמות בנושא האירני. "אם הייתם שואלים אותי כשנכנסתי לתפקיד אם כולנו נתאחד סביב הנושא האירני - הייתם שומעים ממני ספקנות", ציינה.

במקביל, ראש המשלחת האמריקנית למשא ומתן, תת שרת החוץ וונדי שרמן, תגיע היום לישראל ותיפגש עם בכירים. שרמן תמסור עדכון על הסבב שהסתיים וההכנות לקראת הסבב הבא שיתקיים במוסקבה באמצע יוני. אמש הודיעה שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, שהשיחות בין המערב לבין איראן יתחדשו בעוד כשלושה שבועות במוסקבה. "ישנם פערים משמעותיים", אמרה אשטון במסיבת עיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת