צפו: דם, בכי ומכות בקרב בפרלמנט האוקראיני

דיון בהצעת חוק בבית הנבחרים בקייב, שקוראת לאפשר שימוש ברוסית במוסדות ציבור, התפתח לחילופי דברים קשים בין הקואליציה לאופוזיציה - ומשם לקרב של ממש. עשרות מחוקקים הרימו ידיים זה על זה, ואחד מחברי הפרלמנט אף פונה לבית החולים עם חבלות קשות בראשו. צפו בקרב

אם חשבתם שמה שקורה בכנסת ישראל הוא אלים, חכו שתראו את התיעוד הזה. עימות אלים במיוחד התעורר הערב בפרלמנט האוקראיני בעקבות הצעת חוק הקוראת לאפשר את השימוש בשפה הרוסית בבתי משפט, בתי חולים ומוסדות ציבורים אחרים באזורים דוברי הרוסית באוקראינה.

הקרב פרץ בין חברי האופוזיציה הפרו-מערבית, המעוניינים להוציא את אוקראינה מצלה של מוסקבה, לבין מחוקקים ממפלגתו של הנשיא ויקטור ינוקוביץ', שעיקר כוחה מצוי במזרח דובר הרוסית של המדינה.

לפחות אחד מחברי הפרלמנט, איש האופוזיציה מיקולה פטרוק, ספג חבלה בראשו ופונה לטיפול בבית החולים, בעוד דם זורם על פניו אל מול מצלמות כלי התקשורת.

זו לא הפעם הראשונה שבה פורצים ויכוחים אלימים בפרלמנט האוקראיני. כך למשל בדצמבר 2010 הועברו שישה מחברי הפרלמנט לטיפול בבית חולים בתום קטטה שכללה גם כיסאות שעפו באוויר. בעימות אחר באפריל באותה השנה, אחד הנואמים בפרלמנט נאלץ להתחבא מתחת למטריה, בעוד חברי האופוזיציה משליכים לעברו פצצות עשן וביצים סרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת