אחרי 33 שנה: נעצר רוצחו של הילד איתן פץ?

בשנת 1979 נעלם הילד איתן פץ בן ה-6 בדרכו לבית הספר בשכונת הסוהו בניו יורק, ומאז אבדו עקבותיו. אלא שכעת מגיעים דיווחים על פריצת דרך משמעותית בפרשה: העיתון "ניו יורק פוסט" מדווח כי המשטרה עצרה גבר שהודה בביצוע הרצח. המשטרה בארה"ב מסייגת: רק קשר עצמו לפרשה

האם התגלה רוצחו של הילד היהודי איתן פץ שנעלם לפני 33 שנה? אדם בשם פדרו הרננדז נעצר אתמול בניו ג'רזי, ונמצא עכשיו בחקירה בניו יורק. עדיין רב הנסתר על הגלוי, אך על פי העיתון "ניו יורק פוסט", הרננדז הודה בחקירתו כי פיתה את פץ עם סוכריות, דקר אותו, ביתר את גופתו ואחר כך איחסן אותה בשקיות ניילון.

על פי ההודעה הרשמית של משטרת ניו יורק, החשוד קשר עצמו לפרשיית ההיעלמות אולם לא נכתב כי הודה עד כה במעשה. "קיימת בעיית אמינות", אמר גורם אכיפת חוק בכיר ל"פוסט", "אנשים רבים סקפטיים לגבי נכונות ההצהרות שלו".

אין פרטים על מקום הגופה

השאלה שעדיין נותרה פתוחה היא לגבי מיקום גופתו של פץ. על פי גורמי משטרה החשוד לא נתן פרטים על מקום הגופה - או חלקי הגופה - וגם לא העניק עדויות חזקות לדברים שמסר בחקירתו. יצוין כי זוהי לא הפעם הראשונה ששמו של פרננדז נקשר לפרשה, וכי הוא התגורר בשכונתו של הילד בזמן שנעלם.

רק לפני כשבועיים המשטרה ערכה חיפושים קדחתניים, שכללו גם חפירות במרתף בשכונה בה נעלם פץ, בתקווה למצוא שם עדויות, אך לא נמצאו כל שרידים לגופת הילד.

ילד "קרטון החלב" הראשון

מחר זהו יום השנה ה-33 להיעלמותו של הילד איתן פץ. הייתה זו שעת בוקר, כשפץ בן ה-6 הלך בפעם הראשונה לבדו לבית הספר. למרות שמדובר במרחק קצרצר, הוא לא הגיע ליעדו ופשוט נעלם.

המשטרה ערכה חיפושים רבים אחריו מחוץ לגבולות ניו יורק, ואפילו מחוץ לגבולות ארצות הברית, ותמונתו הופיעה בלוחות מודעות ועל קרטוני חלב - אך ללא תוצאות. היעלמותו של פץ עוררה את נושא היעלמות ילדים בארה"ב, ועד היום מציינים שם את יום היעלמותו של פץ כ"יום הלאומי למען ילדים נעדרים".

גם משפחתו של הילד מסרבת לשכוח. קשה להאמין, אבל במשך השנים הם סרבו לשנות את מספר הטלפון בבית בתקווה כי ילדם חי וכי והוא עלול אולי להרים טלפון. מאותה סיבה, סירבה המשפחה לעבור דירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת