היום בעולם: קפיצה היסטורית מ-300 מטר בלי מצנח

הלפיד האולימפי ממשיך במסעותיו בבריטניה; האו"ם, במפתיע, מעביר ביקורת על עצמו; הגברים בשחור שוב יכבשו את מסכי הקולנוע; דרמה בצוללת הגרעינית וגם - הפעלולן שעשה מעשה שלא כדאי לנסות אותו בבית. תמונות היום בעולם - 24.5.2012

בריטניה: עם הלפיד האולימפי בידה, נכדתה של המלכה אליזבת', זרה פיליפס, חלפה היום על פני יותר מ-16,000 בני אדם שצפו בה רצה עם הלפיד האולימפי. פיליפס היא רק אחת מכמה דמויות בריטיות בולטות שנושאות ויישאו את הלפיד ברחבי האי עד שיגיעו לאצטדיון האולימפי בלונדון בטקס הפתיחה שייערך בסוף חודש יולי.

האו"ם מבקר את עצמו? לא אחת צצים ועולים דיונים על יעילותו של האו"ם בהתמודדות עם משברים ושינויים בינלאומיים. כאן בישראל אנו תמהים לעתים קרובות מדוע הארגון שמתרכז כל כך הרבה פעמים בסכסוך הישראלי - ערבי, לא עוסק גם בבעיות אחרות סביב העולם. בדו"ח של ארגון אמנסטי הבינלאומי, שמתפרסם הלילה, הארגון ששם לו למטרה להגן על זכויות האדם סביב העולם מאשים את מועצת הביטחון של האו"ם בחוסר עשייה ועמידה נבוכה מול ההמונים ברחבי העולם שיצאו השנה לרחובות כדי להפיל משטרים חולים.

ארה"ב - גברים בשחור 3: הסרט השלישי בסדרה המצליחה ערך אתמול את הפרמיירה הנוצצת בניו יורק, יחד עם שני הכוכבים הגדולים טומי לי ג'ונס וויל סמית'. רוב תשומת הלב הופנתה לאירוע שהסעיר את עולם הקולנוע לפני שבוע, כאשר עיתונאית התנפלה על וויל סמית' ונישקה אותו. הוא בתגובה והוא בתגובה, החטיף לה סטירה בפניה עם גב ידו. ג'ונס לא הצליח להתאפק ושאל מול העיתונאים את סמית' על האירוע, שענה "זה סיפור עצוב", בסרט הוא דווקא מחטיף - בלי רגשות אשם.

דרמה בצוללת: אש פרצה הלילה על צוללת שמונעת בכוח גרעיני במספנה צבאית בניו המפשייר שבארה"ב. ארבעה כבאים נפצעו כשניסו להתגבר על האש. השריפה המאיימת פרצה על הצוללת "מיאמי SSN 755" שעגנה בעיירה אמריקנית קטנה בשם קיטרי. למרבה הזמן, הכור הקטן שבצוללת לא פעל בזמן השריפה.

אל תנסו את זה בבית: גרי קונרי, להטוטן בריטי בן 42, נכנס לספרי ההיסטוריה לאחר שקפץ מגובה של 300 מאות מטרים לקרקע , בלי מצנח. קונרי תפר לעצמו חליפת תעופה, קפץ ועופף במשך 50 שניות עד שנחת על 18,500 קופסאות קרטון ללא פגע. "זה היה מאוד נוח" הוא אמר בחיוך אחרי הנחיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת