שר החוץ האירני: לחץ בנושא הגרעין - חסר ערך

בעוד שבישראל מביעים ספקנות מתוצאות המגעים בין מעצמות המערב לטהרן בסוגיית בגרעין, גם באירן מבהירים כי הפעלת לחץ בנושא לא תשיג את המטרה. במהלך מסיבת עיתונאים הדגיש שר החוץ האירני: "נציגי המערב צריכים לאמץ מדיניות שמציגה רצון טוב כדי לפתור את הבעיה"

"הפחדה היא חסרת ערך". אחמדינג'אד. ארכיון (AP)

אירן מזהירה את המערב: לקראת סבב השיחות בבגדד בסוגיית הגרעין האירני, מדגיש שר החוץ האירני עלי עכבר סאלחי, כי ניסיון של המעצמות ללחוץ על טהרן בנושא - יהיה חסר ערך.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך בטהרן אמר סלאחי: "המדיניות של הפעלת לחץ והפחדה היא חסרת ערך. הם (נציגי מדינות המערב) צריכים לאמץ מדיניות שמציגה רצון טוב כדי לפתור את הבעיה".

בנוסף התייחס הבכיר האירני למגעים שהתקיימו עד כה עם מעצמות המערב: "על פי הרעיונות שהוצגו בפנינו, הבנו שהצד השני רוצה להפוך את הוועידה בבגדד להצלחה. אני מקווה שבעוד יום או יומיים, נוכל לספק חדשות טובות".

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב מחזק את עמדת אירן וטוען שטהרן שאירן מוכנה לדון בצעדים משמעותיים כדי לפתור את סוגיית הגרעין. לדבריו, הלחץ שמפעילה ארצות הברית רק פוגע בניסיונות להגיע לפיתרון הבעיה.

בישראל מעריכים: ההסכם הוא תרגיל אירני

בבגדד ייפתח היום סבב השיחות השני בעניין הגרעין בין ששת המעצמות לאירן, כשברקע ההכרזה של ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמאנו, על הסכם שהושג בינו לבין ראשי תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית.

בישראל מתייחסים בחשדנות רבה להסכם הזה וטוענים שמדובר בתרגיל אירני שנועד למשוך זמן, ולדחות את החרפת הסנקציות. בממשל האמריקני הבהירו אתמול שלצד התקווה כי השיחות בבגדד יניבו תוצאות, אירן תישפט על פי מעשיה ולא על פי ההצהרות שהיא מפזרת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת