סבא"א: הסכם עם אירן - "בקרוב"

האם מאמציו של ראש סבא"א בטהרן הניבו פרי? יוקיה אמאנו מכריז היום כי הקהילה הבינלאומית הגיעה לסיכום היסטורי עם אירן על תכנית הגרעין האירנית. "הגענו להחלטה מתמצתת שתביא לחתימה על הסכם", אמר אמאנו עם הגעתו לווינה. "החתימה על ההסכם – בקרוב", אמר

ג'לילי ואמאנו, אתמול בטהרן (רויטרס)

בדרך להסכם היסטורי בין הקהילה הבינלאומית לאירן? ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית יוקיה אמאנו אומר היום כי הסכם בין הצדדים בעניין הגרעין האירני צפוי להיחתם בקרוב, וכי נותרו חילוקי דעות בודדים עליהם ניתן יהיה לגשר.

עם שובו לווינה, אחרי ביקור הבזק שקיים בטהרן אתמול, אמר אמאנו: "הגענו להחלטה שמסכמת ומתמצתת את ההסכם. כל מה שאני יכול להגיד כרגע שנחתום על ההחלטה בקרוב".
"מבינים את העמדות טוב יותר"

על פי הפרסומים בסוכנויות הידיעות, קיימים עוד פרטים

בודדים שיש לסכם עליהם. הנציג האירני בשיחות סעד ג'לילי אמר כי פרטים אלו לא יהוו מכשול בדרך להסכם. אמאנו מצדו הבהיר כי שני הצדדים "מבינים את העמדות טוב יותר".

מחר ייפתח בבגדד הסבב השני של שיחות הגרעין בין אירן לנציגי שש המעצמות, אחרי ההתקדמות שנרשמה בסבב השיחות הראשון באיסטנבול. גורמים באירן כינו את השיחות עד כה כ"מוצלחות ומועילות".

בינתיים נראה כי הסנאט האמריקני לא מתכוון להמתין לקהילה הבינלאומית. הלילה הוחלט פה אחד להטיל חבילת סנקציות נוספת על טהרן - שתכלול הגבלות נוספות על ההכנסות של אירן ממכירת נפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת