אליפות העולם בשחמט: תיקו שביעי

במוסקבה נמשכים משחקי אליפות העולם בשחמט. המשחק התשיעי בין אלוף העולם ההודי לבוריס גלפנד הישראלי הסתיים בתוצאות תיקו. המצב לאחר תשעה משחקים: ניצחון לכל אחד מהשחקנים ו-7 תוצאות תיקו

אליפות העולם בשח שנערכת בגלריית טריטיאקוב במוסקבה, תופסת תאוצה: הדו קרב המתיש בין אלוף העולם ההודי וויסוונטאן אנאנד ובוריס גלפאנד מישראל נמשך. המשחק התשיעי בסדרה של 12 בין הצדדים הסתיים לפני זמן קצר בתוצאת תיקו. לכל אחד מהשחקנים ניצחון אחד עד כה, ושבעה משחקים הסתיימו בתיקו.

ב-30 במאי יוכרז המנצח בסדרת המשחקים, והזוכה יקבל פרס בגובה מיליון וחצי דולר. המפסיד יתנחם בפרס של קצת יותר ממיליון דולר. בתחילת השבוע גלפאנד הישראלי ששיחק בכלים הלבנים, הצליח להפתיע בניצחון מהיר יחסית ועורר תקווה לאלוף ישראלי שפתח יתרון של 4:3 נגד היריב המוכשר מהודו. אבל וויסוונטאן בא דרוך ביום שלמחרת והשווה.

התחרות נערכת בתנאים יוצאי דופן, המתמודדים יושבים מבודדים מאחורי מה שנראה כמו כלובי זכוכית עבים שמונעים מהם קשר עם העולם החיצוני. בין המשחקים הם מצטופפים יחד עם צוות המומחים האישי שלהם , מנתחים את המשחקים החולפים ומתכננים את הבאים. אם ינצח גלפאנד, הוא יהיה אלוף העולם הראשון שמגיע מישראל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת