סיכום היום בעולם: רוכבים על המחאה במוסקבה

האלימות בסוריה גלשה גם לרחובות בירת לבנון, בעוד שבשיקגו מתכנסים ראשי נאט"ו לדיון באירן - וזוכים לקבל פנים צוננת מצד מפגינים נגד הגלובליזציה. בחלקים נרחבים של העולם עסקו בעיקר בליקוי החמה הנדיר, ובארה"ב הופתעו מהזמרת אדל שזכתה בפרס - ולא טרחה להגיע

סוריה: האלימות הקשה במדינה החלה לגלוש גם לשטח שכנתה ממערב, לבנון. בעימות שפרץ בין פעילים שיעים וסונים בבירה ביירות נהרגו לפחות שני בני אדם ו-18 אחרים נפצעו. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי כ-18 אחרים נפצעו בתקרית וכן כי ההרוגים נמנים עם תומכי "צבא סוריה החופשית" - מיליציית האופוזיציה שאנשיה נאבקים למען הדחתו של בשאר אסד.

קליפורניה: מיליוני בני אדם נשאו הלילה את עיניהם לשמיים כשמשני צידיו של האוקיינוס השקט נצפה ליקוי חמה מלא ונדיר. ג'ף ריד, בן 28 מסנטה קרוז, חזה ב"טבעת האש" שהופיעה בשמיים ואמר בהתלהבות: "זה היה מדהים".

לרגל התופעה המרהימה נערכו לכל אורך החוף המערבי של ארצות הברית "מסיבות טבעת האש", בהן חגגו המונים שהביטו בירח בעודו חולף מול השמש ומכסה אותה.

שיקאגו: לרגל פתיחת ועידת נאט"ו נפגשו ראשי המדינות החברות בברית לדיונים שבהם ינסה נשיא ארצות הברית ברק אובמה לרתום את עמיתיו לצורך בטיפול בסוגיות אפגניסטן ופקיסטן.

שאר ראשי המדינות יעסקו בעיקר בתכנית לפריסת מערכות טילי ההגנה באירופה ועל הצעדים שיש לנקוט נגד אירן. מחוץ לבניין שבו נערכת הוועידה סוערות הרוחות כשמאות מפגינים אנרכיסטים מוחים במחאה על הגלובליזציה והשלכותיה.

רוסיה: את מתחם הקרמלין שבמוסקבה הקיפו אתמול לא פחות מאשר כ-5,000 רוכבי אופניים בצעד מחאה למען שיפור תנאיהם. בניגוד לסוגיות בוערות אחרות, זכו המפגינים לתמיכת ההנהגה הרוסית - שם העדיפו לתאר את המחאה כ"פסטיבל אופניים".

"ההנהגה הרוסית יכולה לעמוד בסוג מחאה שכזה והממשל אפילו הביעו תמיכה בדעת המפגינים שמפדלים וצובעים את מרכז הבירה בצבעים קלילים יותר. הם קראו לזה "פסטיבל אופניים".  

לאס וגאס: עיר ההימורים האמריקנית אירחה אמש את טקס הענקת פרסי ה"בילבורד" למוזיקאים ואמנים שזכו בתארים שונים על תרומתם לתרבות. באופן לא מפתיע, הייתה הזוכה הגדולה השנה הזמרת אדל - שלא טרחה להגיע לטקס. היא גרפה 12 פרסים מתוך 18 קטגוריות שאליהן הייתה מועמדת. לעומתה, קטף ג'סטין ביבר פרס אחד שהכתיר אותו ל"אמן החברתי ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת