גם בבלגיה: חמושים לקחו בני ערובה

מספר חמושים נכנסו לבניין מגורים בעיר גנט והשתלטו על בני ערובה. לאחר מספר שעות מתוחות, נעצרו או הסגירו את עצמם שלושה חמושים, והתקרית הסתיימה ללא נפגעים

ארכיון (רויטרס)

שעות ספורות לאחר תחילת ההתבצרות באוסטרליה, גם בבלגיה התמודדו עם משבר בני ערובה - שהסתיים בטוב: מספר גברים חמושים פלשו הבוקר (שני) לבית בעיר הבלגית גנט. האירוע החל סמוך לשעה 10:00 שעון ישראל, והחמושים השתלטו על מספר בני ערובה - אך לבסוף המשטרה שמה עליהם את ידה וסיכלה את הנסיון לפגוע באזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם קבלת הדיווח הראשון, יחידות מיוחדות של המשטרה הפדרלית הגיעו למקום. המשטרה ביקשה מתושבי האזור להישאר בבית ולהתרחק מאזור העימות. חוטף אחד הסגיר את עצמו למשטרה, ושניים נוספים נלכדו.

לאחר כשעתייים דיווחו עדי ראייה כי המשטרה והכוחות המיוחדים עזבו את המקום, ואיש לא נזקק לטיפול רפואי. לא ידוע בשלב זה בכמה בני ערובה החזיקו החמושים: אחד מכלי התקשורת במדינה דיווח על בן ערובה אחד לפחות, שיצא ללא פגע.

הרשויות במדינה טענו כי החשודים לא היו מוכרים למשטרה, ולא ידוע על רקע דתי, טרוריסטי או לאומני לתקרית. איש לא פונה במהלך המצור המשטרתי על הבניין, שכלל לפחות 30 חיילים ושוטרים בליווי מסוק.