הפיצוץ בבי"ס באיטליה: לא המאפיה אחראית

מה עומד מאחורי פיצוץ מטען החבלה בביה"ס לבנות בעיר ברינדיזי שבאיטליה? המשטרה, שחשדה תחילה במאפיה המקומית, מעריכה כעת כי אדם בודד אחראי לפעולה שבה נהרגה מליסה באסי בת ה-16 ונפצעו עוד 10. איטליה כולה המומה מחידוש האלימות בסגנון המאפיוזו

מליסה באסי שנהרגה בפיגוע באיטליה (פייסבוק)

תושבי איטליה מתקשים להתאושש מפיצוץ מטען החבלה אתמול בבית הספר המקצועי לבנות בעיר הנמל ברינדיזי, שבה נהרגה התלמידה מליסה באסי בת ה-16. החשד המיידי של המשטרה המקומית נפל תחילה על משפחות המאפיה, אך כעת מעריכים החוקרים כי מדובר בפעולה של אדם בודד.

אירוע הטרור בשערי בית הספר החזיר את העם האיטלקי לזיכרונות אימים משנות ה-70' וה-80', אז נהגו טרוריסטים, אנרכיסטים ובעיקר ארגוני פשע מאורגן להוציא לפועל עשרות תקיפות קטלניות ברחבי המדינה. מאות אזרחים איטלקים מצאו את מותם בשנים אלה מפיצוצי מטעני חבלה וירי במקומות הומי אדם. אתמול שבה איטליה לתחושות האלה.

בית הספר המקצועי לבנות נקרא על שם אשתו של שופט ידוע, שנחשב לוחם עיקש במאפיה במדינה. הפיצוץ ארע מספר ימים לפני יום השנה ה-20 למותם של השופט ואשתו, שחוסלו בפיצוץ מטען חבלה בסיציליה. הפרט הזה הגביר תחילה את החשד כי מדובר בפעולה של ארגון פשע, אך התמונה השתנתה.

"עושה רושם שמדובר בפעולה של אדם בודד", אמר היום התובע הראשי בעיר ומי שמנהיג את חקירת המקרה. הוא הוסיף כי עד כה לא קיבל עליו שום אדם או ארגון אחריות לפיצוץ הקטלני, אך כי בידי המשטרה קלסתרון של חשוד אפשרי בביצוע המעשה.

התובע הראשי סיפר לכתבים כי בידי המשטרה המקומית סרטון וידאו, ככל הנראה ממצלמת אבטחה בקרבת מקום, שבה נראה אדם אוחז בשלט רחוק ומפעיל את מטען החבלה, שהורכב משלושה מיכלי גז והוטמן בתוך מיכלית סמוך לשער הכניסה לבית הספר. "אין לשלול קשר בין הפיצוץ לבין המאפיה, אך זה נראה לא סביר כרגע. ייתכן שמדובר באדם שזועם על העולם", אמר התובע והוסיף כי "נכון לעכשיו, איננו מבינים מה עשוי להיות המניע למעשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת