האדמה רועדת: סיכום היום בעולם

זרנוקי לבה מתפרצים לשמי גואטמלה, פעיל זכויות האדם הסיני העיוור נוחת בניו יורק, בפיליפינים לא רוצים לראות את ליידי גאגא ובבולוניה האיטלקית - האדמה רועדת. למארק צוקרברג לא ממש אכפת מכל אלה, אחרי ליל הכלולות שהפתיע את גולשי פייסבוק בכל העולם. סיכום היום בעולם בתמונות

מראה מרהיב מגיע מגואטמלה, מדינת האביב הנצחי, בעקבות התפרצות לבה מהר הגעש פואגו לגובה של מאות מטרים שהדליקה את שמי המדינה. זרנוקי הלבה האדומים נראו ממרחק של עשרות קילומטרים, גם מהבירה גואטמלה סיטי. משם יצאה ההוראה לסגור את הכבישים הסמוכים, לפנות חלק מהתושבים ולסגור את המרחב האווירי סביב הר הגעש.

צ'ן גואנצ'נג, פעיל זכויות האזרח הסיני - חופשי בניו יורק, ומסיים בכך את התקרית הדיפלומטית בין סין לארה"ב. כחודש לאחר שנמלט ממעצר בית בסין וקיבל מקלט בשגרירות האמריקנית, אחרי שהיה יותר משבועיים בבית חולים ואיומים על חיי משפחתו, ואחרי שנים של מעצר בית - צ'ן הגיע עם אשתו ושני ילדיו לניו יורק. הוא התקבל בתשואות לגיבור זכויות האדם שזכה לגיבוי מהרשויות, למרות החשש מתקרית דיפלומטית. הממשל הסיני הגיב, בינתיים לפחות, באיפוק לתקרית הזו.

בפיליפינים - המוסלמים נגד ליידי גאגא: הכוכבת זכתה לתהילת העולם שלה לא מעט בזכות הפרובוקטיביות שלה, אבל עכשיו מסתבר שלסגנון הבוטה יש גם צד שלילי. הזמרת הצבעונית העורכת מסע הופעות באסיה, התחמקה ממפגינים מוסלמים במלזיה ועכשיו, עם נחיתתה בפיליפינים, היא נתקלה בקבוצה של מאמינים נוספים. מוסלמים ונוצרים שהחליטו לוותר על קולה ולהיטיה של ליידי גאגא יצאו החוצה במחאה - רק שלא תזעזע את השמרנים במדינת האיים.

באיטליה, רעידת אדמה בבולוניה: רעש האדמה בעוצמה של 6.0 הכניסה את תושבי בולוניה וסביבתה להיסטריה. "רצתי החוצה עם תחתונים", סיפר אחד התושבים. "לא הבנתי מה קורה, הייתי במיטה והרגשתי את הבית כולו זז, רצתי לחדר הילדים ונפלתי מספר פעמים בדרך", הוסיפה אישה בשם צ'ינסייה, אם מבולוניה, בשיחה עם צוות הטלוויזיה האיטלקית. ארבעה בני אדם נהרגו ברעידת האדמה ובבולוניה אבלים על נפילת חלק מהמבנים שעמדו בעיר מאז המאה ה-14.

והכותרת של היום מגיעה מארה"ב, עם חתונתו של מארק צוקרברג עם פרסיליה צ'ן. מייסד הרשת החברתית פייסבוק שינה אתמול את הסטטוס שלו לנשוי, ועידכן כך את העולם על נישואיו לחברתו מימי הארווארד הסוערים. המיליארדר שחגג יומולדת 28 בשבוע ערך טקס נישואים צנוע בעמק הסיליקון, בהשתתפות כמאה חברים וּבני משפחה, שמקצתם לא ידעו את הסיבה האמיתית לארוע. בִזמן אמת הוא גם עדכן את הפרופיל בעמוד הפייסבוק שלו בִתמונה מן החתונה שכבר זכתה למאות אלפי ''לייקים'' ברשת החברתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת