ברק אובמה: אירן מדאיגה את כולנו, הלחץ עליה לא ייפסק

ערב חידוש שיחות הגרעין, מביע נשיא ארה"ב ברק אובמה חשש גדול מהתנהלותה של אירן ומבהיר כי הסנקציות והלחץ עליה יימשכו. "אירן מפרה את הכללים הבינלאומיים והיא לא מוכיחה שהיא לא מנסה להשיג נשק גרעיני – זה מדאיג את כולנו", אמר הנשיא האמריקני בכינוס ה-G8. מחר: יו"ר סבא"א בטהרן

ערב הסבב השני של שיחות הגרעין בין אירן למעצמות המערב, מסר תקיף מנשיא ארצות הברית ברק אובמה. "אנו מחויבים להמשיך את הלחץ והסנקציות הדיפלומטית על תכנית הגרעין של אירן", אמר אובמה במהלך פגישת ראשי המדינות המתועשות (G8) בקמפד דייויד. "אנחנו מאוחדים בכל הקשור לאירן, הלחץ על אירן לא ייפסק", הבהיר הנשיא האמריקני.

"אירן מפרה את הכללים הבינלאומיים והיא לא מוכיחה שהיא לא מנסה להשיג נשק גרעיני - זה מדאיג את כולנו", הדגיש אובמה. בנוסף ציין כי יש הסכמה בקרב מדינות ה-G8 שיש לטהרם זכות לגרעין למטרות שלום.

יו"ר סבא"א יבקר מחר בטהרן

במקביל, יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית (סבא"א), יוקיה אמאנו, צפוי לבקר בטהרן מחר על מנת להיפגש עם בכירים בממשל האירני במסגרת שיחות הגרעין שנערכות בין מעצמות המערב לרפובליקה האסלאמית. "אמאנו יבקר בטהרן ביום ראשון הקרוב על מנת לדון בנושאים בעלי עניין משותף עם בכירים במדינה", נאמר בהודעה רשמית שנמסרה מטעם הארגון.

ההתפתחות המפתיעה מגיעה ימים ספורים לאחר שסבב נוסף של שיחות התקיים בווינה בו אמרו הצדדים כי הדיונים נערכים באווירה "חיובית" וכי חילופי רעיונות מוצלחים מתקיימים. לאחר שבכירים בסוכנות לאנרגיה אטומית "הדיונים היו פורים ונערכו באווירה נוחה ותורמת מאוד. השגנו התקדמות", הצהיר שגריר אירן עלי אסגר סולטנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת