יו"ר סבא"א יבקר בטהרן ביום ראשון - לא ברור אם יגיע למתקני הגרעין

התפתחות דרמטית במגעים לעצירת תכנית הגרעין: יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית יוקיה אמאנו יבקר ביום ראשון הקרוב בטהרן וייפגש עם בכירים בממשל האירני. "אמאנו ידון בנושאים בעלי עניין משותף עם בכירים במדינה", נאמר בהודעה רשמית שנמסרה מטעם הארגון. לא ברור בשלב זה אם תינתן לאמאנו גישה למתקנים חשאיים

בדרך לביקור דרמטי בטהרן, אמאנו (AP)

לקראת להתקדמות במגעים? מקורות דיפלומטיים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית (סבא"א), יוקיה אמאנו, צפוי לבקר בטהרן ביום ראשון הקרוב על מנת להיפגש עם בכירים בממשל האירני במסגרת שיחות הגרעין שנערכות בין מעצמות המערב לרפובליקה האסלאמית.

"אמאנו יבקר בטהרן ביום ראשון הקרוב על מנת לדון בנושאים בעלי עניין משותף עם בכירים במדינה", נאמר בהודעה רשמית שנמסרה לאחר מכן מטעם הארגון.

ההתפתחות המפתיעה מגיעה ימים ספורים לאחר שסבב נוסף של שיחות התקיים בווינה בו אמרו הצדדים כי הדיונים נערכים באווירה "חיובית" וכי חילופי רעיונות מוצלחים מתקיימים. לאחר שבכירים בסוכנות לאנרגיה אטומית "הדיונים היו פורים ונערכו באווירה נוחה ותורמת מאוד. השגנו התקדמות", הצהיר שגריר אירן עלי אסגר סולטנייה.

על אף האווירה החיובית בווינה, גורמים בסוכנות קיוו להשיג מאירן גישה למתקנים שונים, למסמכים חסויים ולאישים המעורבים בפיתוח תוכנית הגרעין שלה. בסוכנות הגדירו מתן גישה לפקחים למתקן הצבאי בפרצ'ין כעדיפות העליונה של השיחות. לא ברור בשלב זה האם תינתן ליו"ר סבא"א הגישה לאותם מתקנים חשאיים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת