בריטניה: אחים נכלאו לשבע שנים בחדרם - "גנבו להם את הילדות"

שופט בבריטניה גזר על הורים חמש שנות מאסר, לאחר שכלאו את ילדיהם בחדר למשך שבע שנים – ומנעו מהם תזונה סדירה. "הם אולצו לשכב במיטה כמו פסלים", אמרה התובעת בתום המשפט, בעוד הסנגורית הסבירה: "זו הורות קפדנית שיצאה משליטה"

התעללות קשה בילדים, אילוסטרציה (חדשות 2)

סוף לפרשת התעללות מזעזעת באי הבריטי: כלי התקשורת במדינה מדווחים כי זוג הורים תושבי גרימסבי יישלחו למאסר, לאחר שהורשעו בכליאת ילדיהם בחדריהם למשך תקופות ארוכות, בין השנים 2004-2011.

במהלך משטר הכליאה המדכא, קיבלו שני האחים, היום בני 19 ו-17, מעט מזון - ובנוסף אולצו שלא להתקלח. בשל כליאתם הם סובלים היום מבעיות התפתחותיות קשות, כאשר שניהם שוקלים פחות מ-40 ק"ג. בשל כך, יישבו לינסלי הולמס ובעלה קורין חמש שנים מאחורי סורג ובריח, לאחר שהורשעו במאסר שווא והתעללות בילדים.

התובעת במשפט תיארה את שגרת יומם של הילדים, שהפכה למסכת התעללות. "הם אולצו לשכב במיטתם כמו פסלים, ובאחת השנים בילה אחד מהילדים את כל חופשת הקיץ מרותק למיטתו". בתגובה לגזר הדין, אמרה סנגוריתו של האב: "זהו לא מקרה של אלימות סדיסטית, אלא מקרה של הורות קפדנית שיצאה מכלל שליטה".

השופט דיוויד טרמברג סיכם בגזר הדין כי "במהלך ההתעללות נפגעה בריאותם הפיזית והנפשית של הנערים, והוא מקווה שהם יצליחו להתאושש מ'הילדות הגנובה' שנגזרה עליהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת