דיווח: חשש ממתקפת טרור של חיזבאללה בדרום אמריקה

כוננות מיוחדת בדרום אמריקה מחשש למתקפת טרור של ארגון חיזבאללה. העיתון האיטלקי "קוריירה דלה-סרה" מדווח , כי בברזיל, בוליביה וקולומביה התקבל מידע על כוונה של פעילי טרור מתוך הארגון הלבנוני הנמצאים במדינות להוציא לפועל פיגועי טרור. על פי הדיווח, התאים הנמצאים במדינה ממומנים על ידי משמרות המהפכה באירן

שירותי הביון במדינות שונות בדרום אמריקה הכריזו על כוננות מיוחדת בעקבות מידע מודיעיני, לפיו ארגון חיזבאללה מתכוון לבצע מתקפת טרור באזורים שונים ברחבי היבשת, כך דיווח העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה".

על פי הדיווח, התרעת הפיגועים מתמקדת בברזיל, בוליביה וקולומביה שם קיימים תאי טרור רדומים של ארגון הטרור הלבנוני, הממומנים על ידי משמרות המהפכה באירן. עוד נכתב כי בכוונת תאי הטרור לבצע מתקפה ברחבי היבשת הדרומית בטווח הזמן הקרוב.

אדם ריף, מומחה ללבנון, אמר כי "התאים הפועלים במדינה הם ככל הנראה חלק מרשת טרור גדולה יותר הפועלת ברחבי העולם". בדבריו לעיתון הזכיר המומחה, כי בחודש פברואר האחרון נעשו נסיונות להוציא לפועל פיגועי טרור בבירת תאילנד, בנגקוק. כמו כן, הוא הזכיר את הניסיון להתנקש בדיפלומט ישראלי בניו-דלהי בהודו, שבו נפצעה קשה אישתו, טלי יהושע-קורן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת