אבק כוכבים: נפתח פסטיבל קאן

ספורטאי אקסטרים איטלקים גולשים במהירות מהר הגעש הסיציליאני; ביוון המתפוררת שופט הופך לראש ממשלה זמני; הסטודנטים בצ'ילה מתנגדים בכל הכוח לרפורמות במערכת החינוך; לא רק אנחנו מתגעגעים לחצי האי סיני; ובקאן הצרפתית - אבק כוכבים. צפו

שני ספורטאי אקסטרים איטלקיים התייצבו השבוע באחד האתרים היפים והמוכרים בעולם - הר הגעש הפעיל "אתנה" באיטליה, כדי להשלים מסע לא בדיוק בגלישה וגם לא לגמרי בטיסה - אלא במרחב שבין בניהם: הם קוראים לזה "ספידפלייר" - גלישה במהירות של 100 קמ"ש.

ביוון, הושבע אמש שופט בכיר כראש ממשלה זמני לתקופה של חודש. אך גם זה לא הביא בשורה לעם היווני: מאז הבחירות משכו היוונים ממכשירי ה"בנקט" 700 מיליון אירו במזומן.

מאות אלפי סטודנטים ומורים הפגינו היום במרכז סנטיאגו, בירת צ'ילה, במחאה על הרפורמות שמתכנן הממשל במערכת לחינוך הצ'יליאנית. מה שמכנים הסטודנטים "צעדי ייעול" - הוא קיצוץ בתקציבי הדורות הבאים.

קבוצת צוללנים הגיעה היום לחוף היפה של עיר הקייט ד'הב שבחצי האי סיני והרגישה בבדידות שלה על החוף בחצי האי שסובל ממחסור בתיירים. בעבר חודשי אפריל, מאי ויוני, היו חודשים שבהם היה קשה למצוא חושה פנויה להניח בה את הראש. היום, מפעילי אתרי התיירות בחצי האי טוענים: "סיני גוועת".

אחד מפסטיבלי הקולנוע הגדולים והחשובים בעולם, פסטיבל קאן, נפתח היון על שלל כוכביו וסרטיו. כולם התייצבו לצילומים המסורתיים על השטיח האדום בריביירה הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבו