היום בעולם: כשבקהאם פגש את אובמה

הנשיא הטרי של צרפת נועד עם מרקל במשבר בגוש האירו; היסטוריה בהאג - החל משפטו של פושע המלחמה מלאדיץ'; יהלום מלכותי אירופי נמכר ביותר מתשעה מיליון דולרים; דיוויד בקהאם הגיע לבית הלבן; מורה ליוגה שברה את שיא גינס בגיל 93 - ושופטת חדשה ומסעירה ב"אקס פקטור". צפו

גרמניה: יום לאחר כניסתו לארמון האליזה כנשיא הסוציאליסט הראשון של צרפת זה 17 שנים, נועד פרנסואה הולנד בברלין עם הקנצלרית אנגלה מרקל. הנושא הראשון והדחוף ביותר שבו דנו השניים הוא המשבר הכלכלי הקשה שפוקד בימים אלה את האיחוד האירופי.

בתום פגישתם כינסו שני המנהיגים מסיבת עיתונאים שבה הפריחו לאוויר סיסמאות אופטימיות - ובראשן הבטחה לשמור על לכידותו של גוש האירו. הולנד עצמו עבר טיסה לא קלה בדרכו לברלין, אחרי שברק פגע במטוסו ואילץ את הטייס לשוב על עקבותיו. בשל כך, הגיע הנשיא הצרפתי הטרי באיחור של כמה שעות לגרמניה.

הולנד: בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג נרשמה היסטוריה, עם תחילת משפטו של רטקו מלאדיץ' - מי שבשנות ה-90 פיקד על המיליציה הסרבית בבוסניה ועומד כעת לדין כאחד מפושעי המלחמה האכזריים ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה.

מלאדיץ' הוא מי שלטענת התביעה נתן ב-1995 את הפקודה להוציא להורג באכזריות כ-8,000מוסלמים בשיאה של מלחמת האזרחים בבלקן - אירוע עקוב מדם המוכר בשם "הטבח בסרברניצה" - ששימש זרז משמעותי בדרך להתפרקותה של יוגוסלביה.

שוויץ: אחרי מאות שנים שבהן עבר מדור לדור, יחזיק בקרוב רוכש אנונימי ביהלום נדיר של בית המלוכה הפרוסי. בתמורה על כך הוא הסכים לשלם במכירה פומבית סכום עתק של 9.77 מיליון דולרים.

מדובר ביהלום 35 קראט שהוכן ב-1610 לכבודה של מארי דה מדיצ'י, רעייתו של מלך צרפת באותם הימים - אנרי הרביעי. אספנים הגדירו אותו כ"אחת מאבני החן הרומנטיות והמרתקות ביותר" שנמכרו בשנים האחרונות.  

ויהלום אחר בארצות הברית: דיוויד בקהאם כבש לא מעט פסגות בחייו - וכעת, אחרי ששיחק במועדוני הכדורגל הגדולים בעולם ורכש לעצמו מעמד של אחד מידועני תבל הוא נפגש עם לא אחר מאשר הנשיא האמריקני ברק אובמה. בקהאם הגיע לבית הלבן בהזמנת אובמה יחד עם שחקני קבוצתו, לוס אנג'לס גלאקסי, שגרפו את תואר אלופי ה-MLS. בקהאם, שהספיק לעבור לא מעט בחייו, בלט בהפרשי הגיל בינו לבין השחקנים - מה שהביא את הנשיא להתבדח על חשבונו. "חצי מהם יכולים להיות הילדים שלך", הוא אמר לו.

עוד דמות מעניינת בארצות הברית היא טאו פורצ'ון לינץ' בת ה-93, שבגיל שבו רבים מעבירים כבר תקופה ארוכה בפנסיה, מעדיפה  להמשיך בעבודתה - שמזכה אותה כמחזיקה בשיא גינס כמורת היוגה הקשישה ביותר ברחבי תבל.

מי שמתבונן בלינץ' עובדת בסטודיו שלה שבניו יורק יתקשה לנחש את גילה האמיתי והמתקדם - שבהחלטתה, לא יהווה מכשול בהמשך דרכה המקצועית. "אני מתכוונת ללמד יוגה עד הרגע האחרון של חיי", היא הצהירה - "רק ברגע שלא אוכל לעשות זאת יותר - אמשיך לעולם הבא".

ועוד בארצות הברית: הצופים המסורים של רשת "פוקס" התרגשו לקבל את כוכבת הפופ בריטני ספירס כמצטרפת טרייה לארסנל השופטים של "אקס פקטור", הריאליטי המצליח - המתחרה העיקרי של "The Voice" האמריקנית. ספירס, שמתמודדת בתקופה האחרונה עם הפרעות אכילה קשות, העידה על עצמה שהיא נרגשת מהמעמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת