סוריה תפצה משפחה נפגעת טרור

בית המשפט בארה"ב קובע כי על סוריה מוטלת האחריות למותו של אזרח אמריקני שנהרג בפיגוע בתל אביב לפני 6 שנים, ועליה לשלם 323 מיליון דולר פיצויים למשפחה. "כאשר מדינה בוחרת להשתמש במדיניות טרור ככלי, כפי שסוריה עשתה וממשיכה לעשות, היא מוותרת בכך על חסינותה הריבונית", כתב השופט בהכרעת הדין

בית משפט אמריקני מורה לממשלת סוריה לשלם 323 מיליון דולרים למשפחה שבנה נהרג בפיגוע בישראל. את התביעה הגישה משפחתו של ההרוג דניאל וולץ, אזרח אמריקני שביקר בישראל לפני שש שנים, ונהרג בתחנה המרכזית בתל אביב, בפיגוע התאבדות שהתרחש ב"שווארמה ראש העיר".

משפחתו של וולץ הגישה תביעה לבית המשפט בפלורידה, על פי החוקים האמריקניים. במהלך המשפט הוכיחו התובעים כי הג'יהאד האיסלאמי התאמן, מימן וקיבל הכוונה מסוריה לביצוע הפיגוע. בית המשפט של מחוז קולומביה, מחוז הבירה האמריקנית, קבע כי על סוריה יש אחריות למותו של וולץ ועליה לשלם פיצויים למשפחתו.

בהכרעת הדין נכתב בין היתר: "כאשר מדינה בוחרת להשתמש במדיניות טרור ככלי, כפי שסוריה עשתה וממשיכה לעשות, היא מוותרת בכך על חסינותה הריבונית. בניגוד מוחלט לביריונים הסורים שעומדים מאחורי פיגוע ההתאבדות, עומדת משפחת וולץ האמיצה שנלחמת באי הצדק בכל כלי העומד לרשותה".

מה הסיכוי לגבות את הסכום מממשלת סוריה? את הסכום צריך לאכוף מנכסים שונים ברחבי העולם. עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, בעלת ניסיון בחילוט נכסים ברחבי העולם, אומרת כי לממשלת סוריה יש מטוסים, אוניות וחברות שנמצאות בבעלותה, אותם ניתן לחלט כדי לאלץ את סוריה לקיים את פסק הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת