הצית את עצמו מחוץ למשפט ברייוויק

התקשורת בנורווגיה מדווחת על אדם שהצית עצמו במהלך משפטו של אנדרס ברייוויק, הנשאם ברצח ההמונים באי הנורווגי. הגבר, נורבגי כבן 50, החל לרוץ לכיוון כוחות הבטחון סביב האולם באוסלו, כשפלג גופו העליון בוער. במקביל נמשכת שמיעת העדויות בביהמ"ש

נורבגיה: אדם בוער מול ביה"מ בנורבגיה (VG)

הדרמה במשפטו של אנדרס ברייוויק נמשכת גם מחוץ לאולם הדיונים: אדם הצית את עצמו היום מחוץ לבית המשפט באוסלו, בשעה שבאולם התנהל משפטו של רוצח ההמונים מנורווגיה אנדרס ברייוויק, באשמת רצח 77 בני אדם בחודש יולי האחרון. המצית שפך על עצמו דלק והדליק את עצמו לעיני שוטרים ועוברי אורח נדהמים, שחזו רץ לעבר גדר הביטחון שמסביב האולם.

אחד מהאתרים הנורווגים פרסם את התמונות מאוסלו בהן נראה גבר כבן 50 כשהוא בוער, רץ לכיוון אנשי הביטחון ונבלם על ידם. על פי העדויות מאוסלו הצעיר, נורווגי במוצאו, צעק משהו לפני שנדלק, אך איש לא הבין מה בדיוק הוא אמר.

ברייוויק שמע היום את עדות חלק מהניצולי מסע הרצח

על פי העיתון הנורווגי, האיש פונה במצב אנוש לבית החולים. ברייוויק בן ה-33 שמע היום את עדותה של אחת מהנשים ששרדו את הטבח הנורא בחודש יולי האחרון, ותיארה את רגעי האימה, את ברייוויק שירה בפניה, את טעם הדם ואת המראות הקשים. בית המשפט נחרד למשמע העדות.

ברייוויק מודה שביצע את המעשים, אבל טוען שעשה אותם כדי להגן על נורווגיה מהפלישה המוסלמית. הוא טוען שמעשיו פטריוטים ושהוא זה שצריך לשפוט את היושבים על כס השופטים באוסלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת