הטורקים טוענים: תוכי ריגל למען ישראל

סערה בטורקיה בעקבות מציאתו של שרקרק מת בשדה בדרום המדינה, שעורר את חשד כוחות הביטחון. הסיבה: סביב רגלה של הציפור נמצאה טבעת שעוזרת לחוקרים לעקוב אחרי נדידתה ברחבי העולם. לכאורה, עניין מדעי - אבל הכיתוב "ישראל" הוא זה שהביא את הטורקים לטעון כי השרקרק התמים - הוא מרגל

ה"שרקרק המרגל", מתוך העיתונות הטורקית (חדשות 2)

הציפור שמסעירה את טורקיה: התקשורת באנקרה עוסקת בימים האחרונים בגווית ציפור מזן שרקרק, שלטענת הרשויות עסקה ב"ריגול" לטובת ישראל. בישראל וברשות שמורות הטבע, כצפוי, דוחים את הטענות.

ראשיתו של הסיפור לפני מספר ימים, עם פרסום תמונתה של גווית הציפור בשדה פתוח בדרום המדינה. סביב רגלה נמצאה טבעת מיוחדת, שמסייעת לחוקרי הציפורים לעקוב אחר מסלול נדידתה ברחבי העולם. אלא שעל הטבעת שנמצאה סביב רגלה של הציפור התנוסס הכיתוב "ישראל", מה שהעלה את חשד הרשויות המקומיות כי מדובר באמצעי מקורי לריגול אחר הנעשה בטורקיה.

זוכרים את "נשר הריגול" בסעודיה?

גורמים במשרד החקלאות הטורקי שקיבלו את גווית הציפור העבירו אותה לבדיקת גורמי ביטחון במדינה, והפרשה שהודלפה לתקשורת עוררה סערה רבתי. אין מדובר בפעם הראשונה שמדינות שכנות לישראל מאשימות אותה ב"ריגול" באמצעות ציפורים ועופות. בשנה שעברה טענה סעודיה כי ישראל "ריגלה" אחר המתרחש במדינה, באמצעות נשר ש"שלחה" לשטחי הממלכה.

ברשות שמורות הטבע דחו את הטענות אז - וגם הפעם. גורמים ברשות טענו כי ייתכן מדובר בציפור ששהתה בישראל - ופשוט מצאה את מותה במהלך הנדידה לטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת