מנהיג הימין הקיצוני ביוון: "לא היו תאי גזים ומשרפות בשואה"

ניקולאוס מיכלוליאקוס, ראש המפלגה הניאו-נאצית "השחר המוזהב", זכה להישג גדול בבחירות ביוון - אולם אינו טורח להסתיר את דעותיו הקיצוניות, כולל שנאת יהודים והערצה למשטר הנאצי. "בשואה לא היו תאי גזים ולא נרצחו 6 מיליון יהודים, זהו שקר", אמר. הקהילה היהודית וראשי השלטון מיהרו לגנות

ניקולאוס מיכלוליאקוס. לא מתבייש (AP)

הקהילה היהודית ביוון סוערת בעקבות התבטאויות חריפות ביותר מצדו של מנהיג מפלגת הימין הקיצוני ביוון, ניקולאוס מיכלוליאקוס, שאמר בריאיון מיוחד לערוץ טלוויזיה יווני כי בשואה לא היו משרפות ולא תאי גזים. "היהודים משקרים", תקף המנהיג הניאו-נאצי. "בשואה לא נהרגו שישה מיליון יהודים. זו הגזמה".

"הרבה אנשים מהרבה לאומים שונים נהרגו במחנות הריכוז של הגרמנים" הוסיף הלאומן היווני. "לא רק יהודים - בדיוק כמו שהיפנים נהרגו במחנות אמריקניים".

מפלגתו של מיכלוליאקוס, "השחר המוזהב", זכתה בבחירות האחרונות ביוון בהישג חסר תקדים כשגרפה 7 אחוזים מקולות הבוחרים. מיכלוליאקוס ואנשיו מתגאים בהכחשת השואה ונוהגים להצדיע במועל יד במהלך כנסים, אולם הדברים החריפים שאמר בריאיון האחרון הדאיגו מאד ראשי הקהילה היהודית במדינה, והם מיהרו לגנות את ההתבטאויות.

"בחירתם של גורמים שנזכרים בערגה בשלטון הנאצי מהווה מכה קשה לדמוקרטיה ביוון. זה עלבון להיסטוריה של יוון", אמרו ראשי הקהילה היהודית במדינה. בשואה נספו כ-70 אלף יהודים יוונים, רובם מהעיר סלוניקי. כיום מתגוררים במדינה כ-5,500 יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת