האם הוזמן רצח פוליטי בתשבץ?

וונצואלה סוערת אחרי שהטלוויזיה הממלכתית חשפה כמה מילים מהתשבץ של סוף השבוע ומצאה, לדבריה, מסר חבוי שמעודד לרצוח את אחיו של הנשיא צ'אבס. המילים "חיסול", "פיצוצים" ושם אחיו הבכור של נשיא וונצואלה הוצלבו, ומחבר התשבץ נחקר

אתגר מחשבתי או פוליטי ? (SKY NEWS)

עורך תשבצים מוונצואלה הוזמן לחקירה בארגון המודיעין במדינה אחרי שחוקרים בבירה קראקס גילו שבתשבץ הוצפן מסר שקורא לרצח אחיו הבכור של הנשיא צ'אבז.

הפרשה המסתורית נחשפה על ידי מגיש הטלוויזיה הלאומית בוונצואלה מיגל פרז הוותיק, שהראה כיצד מצא בתשבץ שפורסם בעיתוני סוף השבוע את המילה "מתנקש" [ASESINEN] חוצה את שמו של אחיו הבכור של הנשיא אדן [ADAN]. מבט נוסף מגלה שפרז קישר גם את המילה [RAFAGAS] למילה הראשונה, שמשמעותה בספרדית פיצוצי ירי.

אנשיו של צ'אבז יצאו לברר את הסוגיה בעצמם. הם עצרו לחקירה את המחבר נפתלי סגוביה, מורה לאנגלית במקצועו, שמתפרנס גם מחיבור התשבצים לעיתון אולטימאס נוצ'ס ב-17 השנים האחרונות. כששאלו אותו לפשר הסוגייה, אמר שאלו שטויות ושאין בתשבץ שום קוד סודי.

חשש שהוגו צ'אבז ינצל את התשבץ לרדיפת מתנגדים פוליטים

לדברי סגוביה, הופתע מאוד מההאשמות, אבל לא סירב לענות לשום שאלה בבירור שנערך לו. "הלכתי להעיד מפני שאני הראשון שרוצה להבהיר את הסוגיה הזו, אין לי דבר להסתיר", אמר.

הנשיא צ'אבז שנלחם במחלת הסרטן מנסה לרוץ לכהונה נוספת בחודש אוקטובר הקרוב, כשמולו מתמודד הנריקה קפרילס - מועמד השמאל. קפרילס אמר כי בשבועות האחרונים הוא חושש ש"יתפרו לו תיק" כדי למנוע את ההתמודדות.

בשנת 2002, צ'אבז הצליח להדוף ניסיון הפיכה במדינה, ולא אחת הוא טוען שהצליח לחשוף מזימות לחיסולו. נראה שכרגע, מחלת הסרטן, היא האיום האמיתי על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק