ניוזוויק על אובמה: "הנשיא ההומו הראשון"

בעקבות התמיכה שהביע אובמה בזכות זוגות חד-מיניים להתחתן, החליט המגזין האמריקני ניוזוויק להקדיש לו שער מיוחד. תמונתו של הנשיא מתנוססת על שער העיתון החדש לצד הכותרת: "הנשיא ההומו הראשון"

תמונת השער שמסעירה את ארה"ב (ניזווויק)

אחרי שהמגזין טיים הציג אם מניקה את בנה בן ה-4 ועורר סערה - מגיע עתה תורו של המתחרה ניוזוויק. בשער הגיליון החדש מתנוססת תמונתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה עם הכותרת "הנשיא ההומו הראשון" ומעל ראשו הילה בצבעי דגל הגאווה.

התואר החדש, שסביר להניח ירגיז לא מעט שמרנים במדינה, ניתן לנשיא האמריקני על ידי עורכי המגזין בתגובה להכרזה בשבוע שעבר כי הוא תומך בזכותם של זוגות חד מיניים להינשא. במחנה הרפובליקני מוטרדים מאוד מהעיסוק הגובר בנושא, וחוששים שהוא יסיט את הדיון בבחירות הקרובות מהקלף החזק לכאורה של המתמודד מיט רומני - המצב הכלכלי.

בריאיון המדובר שהעניק אובמה לרשת הטלוויזיה ABC, שאף הפסיקה את שידוריה הרגילים על מנת לשדר את דבריו, הצהיר הנשיא כי הוא תומך בנישואים חד מיניים ואף הגדיר את הליך המחשבה שלו בנושא כ"אבולוציה". אובמה הדגיש שהגיע לדעתו הסופית בעקבות שיחות שערך עם אשתו ובנותיו, וכן עם אנשי צוותו שהם הומואים ולסביות מוצהרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת