"ישראל היא לא יותר מיתוש עבור אירן"

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הצהיר בביקור בצפון מזרח המדינה כי הוא לא חושש מתקיפה ישראלית ולא צופה מלחמה בין שתי המדינות. "ישראל היא לא יותר מיתוש עבורנו", הצהיר אחמדינג'אד ועקץ גם את מדינות המפרץ שממהרות להתחמש מתוך חשש להתלקחות אזורית. "משלמות מיליארדים לכוחות אימפריאליסטים יהירים"

"לא יותר מיתוש", אחמדינג'אד (רויטרס)

בעוד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק ממשיכים לפזר איומים עמומים לחלל האוויר בכל הנוגע לתקיפה באירן, יש מי שאינו מתרשם מההכרזות הישראליות. נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הצהיר אמש בארצו כי "ישראל אינה יותר מיתוש עבורנו".

במקביל לסנקציות הכלכליות הרבות, החלו מעצמות המערב לנהל משא ומתן עם נציגי הרפובליקה האיסלאמית על מנת לשים קץ לשאיפות הגרעיניות של טהרן. הנשיא האירני לעומת זאת ממשיך להתריס ותיאר את ישראל כחרק שאינו יכול להזיק ל"אימפריה הפרסית".

"ישראל היא לא יותר מיתוש שלא יכול לראות את האופק של האומה האירנית", הצהיר בזלזול נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד בביקור שערך אמש בצפון מזרח המדינה.

אחמדינג'אד הדגיש כי מדינות באזור המפרץ רוכשות נשק בעלות של מיליארדי דולרים ממעצמות "יהירות ואימפריאליסטיות" במערב, מתוך חשש להתקלחות אזורית מיותרת כהגדרתו. הנשיא האירני אמנם לא ציין במפורש את שמן של מדינות המפרץ המתחמשות, אך הדגיש כי מדובר בצעד לא נחוץ מאחר והוא אינו צופה באופק מלחמה עתידית בין אירן לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת