הטייס מת מצמא, מטוס הקרב שלו התגלה אחרי 70 שנה

מטוס קרב בריטי מסוג "קיטיהוק", שהתרסק בשנת 1942 במהלך משימה נגד הנאצים באפריקה, התגלה במקרה ע"י עובד של חברת נפט פולנית במדבר סהרה. כלי הטיס אותר כמעט בשלמותו, כשעליו גם מערכות הנשק והתחמושת. הטייס שרד ויצא לחפש עזרה, אך מת מרעב ומצמא וגופתו מעולם לא נמצאה. כעת יחדש הצבא הבריטי את החיפושים אחריה

סוף לתעלומה, 70 שנה אחרי: מטוס קרב של חיל האוויר הבריטי מסוג "קיטיהוק", שנעלם בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, התגלה במדבר סהרה שבמצרים. כלי הטיס שאבד בחודש יוני 1942 נמצא כמעט בשלמותו.

עובד בחברת נפט פולנית שחלף באזור בחודש מרס האחרון הבחין במטוס הקרב הוותיק בוואדי אל ג'דיד שבצפון מערב מצרים. כלי הטיס כלל לא היה מכוסה, אולם המיקום שבו התרסק מרוחק 320 ק"מ מכל מקום מיושב, כך שכמעט איש לא חלף באזור בעשרות השנים האחרונות.

למרבה ההפתעה, בעת בדיקת המטוס הוותיק התגלה כי המערכות שלו נותרו שלמות, וכך גם התחמושת והתותחים שנשא בעת המלחמה. על פי הערכות של מומחי תעופה, טייס המטוס דניס קופינג בן ה-24 ביצע נחיתת חירום לאחר שככל הנראה הבחין בתקלה, או שאזל לו הדלק במהלך הטיסה.

המומחים מעריכים כי הטייס הבריטי הצליח לשרוד את ההתרסקות ואף להוציא ממנו את המצבר ומכשיר הקשר, כדי לנסות ולהזעיק סיוע. בצד המטוס שנמצא, אותרו שרידי מבנה שככל הנראה שימש כמחסה עבור הטייס מתנאי מזג האוויר השרבי שבמדבר.

הטיס הלך ברגל למקום מיושב - אך קרס ומת

אלא משלא הצליח להזעיק עזרה למקום, החל הטייס בן ה-24 לצעוד ברגל לעבר מקום מיושב, אך במהלך המסע הרגלי - הוא קרס ומת מרעב וצמא. גופתו מעולם לא נמצאה.

במוזיאון חיל האוויר המלכותי בלונדון עמלים כעת על מנת להביא את שרידי המטוס בחזרה למולדתו. כמו כן מנסים אנשי המוזיאון לאתר את בני משפחתו של הטייס כדי לבשר להם על מציאת כלי הטיס, אך בבריטניה מעריכים כי איש מהם לא נותר בחיים.

הנספח הצבאי הבריטי במצרים, קפטן פול קולינס, צפוי לבקר בקרוב במקום התרסקות המטוס במדבר סהרה, והבטיח כי ייעשה מאמץ מחודש לפעול למציאת שרידי גופת הטייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת