צפו: מסביב לעולם - בדקה וחצי

פיגוע טרור הצית הבוקר את דמשק בשעת העומס; בספרד הפכו חגיגות הניצחון של אתלטיקו מדריד לתגרה אלימה עם השוטרים; בזמן שהודו משליכים ילדים מהמרפסות, האמריקנים מאתגרים את חוקי הפיזיקה, ובברזיל ממתינים לגלים הגבוהים. סיכום היום בעולם בתמונות

הודו: על פי המסורת בחבלי הארץ קרנטקה ומהרשטה, תינוקות עוברים טקס מסורתי שנראה מוזר מאוד בעיניים מערביות - השלכת תינוקות שעוד לא מלאו להם שנתיים מגובה של שלושה-ארבעה מטרים. הטקס המוזר נערך לפחות 700 שנה ואינו בלעדי למוסלמים או לבני דת ההינדו בחבלי הארץ הדרומיים.

משתתפי הטקס מאמינים כי התינוקות מקבלים ברכה במהלך הנפילה וזוכים למזל טוב לשארית ימי חייהם בגלל פרק הזמן שהם באוויר. בשנים האחרונות מנסים גורמים ליברליים בהודו לעצור את הטקס, אך המקומיים מסרבים למרות הכל לוותר על המסורת עתיקת היומין, מסוכנת ככל שתהיה.

יוון: באולימפיה החלו היום את הספירה הבינלאומית לאחור עד לפתיחת המשחקים האולימפים בלונדון בעוד כחודשיים וחצי, עם הדלקת הלהבה האולימפית. במהלך טקס הדלקת הלפיד, הדגיש יו"ר הוועדה האולימפית היוונית את מצבה הכלכלי העגום של ארצו, והביע תקווה שהרוח האולימפית תעודד במשהו את תושבי המדינה שנאבקים בצעדי הצנע. הלפיד האולימפי שהתחיל את מסעו היום צפוי לחלוף ברחבי ערי יוון ויגיע בסופו של דבר ללונדון ב-27 ביולי.

ארה"ב  הפעלולן האמריקני ניק וולנדה נלחם היום בחוקי הפיזיקה בזמן שצעד מעל נמל בולטימור לקראת הגשמת חלום ילדותומ - לצעוד מעל מפלי הניאגרה בגבול ארה"ב. ניק בן ה-33 הוא דור שביעי למשפחה של פעלולנים הנקראת "וולדנה המעופפים". היום הוא צעד ללא רשת ביטחון בגובה של 91 מטרים במפלי הניאגרה.

ספרד: אוהדי אתלטיקו מדריד כבשו אמש את רחובות הבירה הספרדית אחרי שהקבוצה זכתה באליפות הליגה האירופית, התואר השני בטיבו ביבשת. זה החל בחגיגות עם דגלים וצעיפים לבנים אדומים ברחבי העיר, אבל כשהאוהדים החלו לפגוע ברכוש הציבורי, התפתחה במקום תגרה מול שוטרים מגובים בכוח מיוחד לפיזור הפגנות. התואר של אתלטיקו הוא התואר האירופי השני של הקבוצה בשלוש העונות האחרונות.

ארה"ב: נהג משתולל מואשם בתקיפה, נהיגה פרועה ובריחה ממקום התאונה בלי הגשת עזרה לנער שבו פגע והתנגדות למעצר. אם יתנהג יפה, הוא יוכל בעוד מספר שבועות לנהוג במשחקי הווידאו בבית הכלא.

ברזיל: גולשי הגלים הטובים בעולם מתרכזים בימים האלה בריו דה-ז'נרו לרגל אליפות העולם בגלישה. התחרות המרהיבה נקראת "בילבונג לגלישה מקצוענית", והיא תימשך עד 20 במאי.  אלוף העולם קלי סלייטר נפצע והוא צפוי לאבד את התואר בימים הקרובים.

ובסוריה: לפחות 55 הרוגים ויותר מ-357 פצועים בשכונת אל קזאז שבדרום דמשק. מכוניות תופת מתפוצצות סמוך לבנייני המודיעין של המשטר. על פי התקשורת הסורית, רוב הנפגעים הם אזרחים. עד כה, נהרגו בסוריה מתחילת המהומות יותר מ-9,000 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת