שיא: הדפס של אלביס נמכר תמורת 37 מיליון דולר

במכירה פומבית שנערכה אמש בניו יורק, נמכר הציור "אלביס הכפול" של האמן אנדי וורהול תמורת סכום של למעלה מ-37 מיליון דולר. הזוכה המאושר, שביקש להישאר בעילום שם, עשוי להרוויח אף יותר ממחירה העתידי שצפוי להאמיר. רק בשבוע שעבר נמכר הציור "הצעקה" של מונק עבור סכום שיא של כ-120 מיליון דולר

ערב מוצלח ורווחי במיוחד נרשם אמש בבית המכירות הפומביות סות'ביס: הדפס המשי "אלביס הכפול", שיצר האמן האגדי אנדי וורהול נמכר אמש תמורת למעלה מ-37 מיליון דולר. הציור "הנערה הישנה", של אמן הפופ רוי ליכטנשטיין נמכר אף הוא באותה מכירה פומבית עבור שיא אישי של כ-44.9 מיליון דולר.

"אלביס הכפול" הוא הדפס בד שנוצר בשנת 1965, המציג את הזמר המפורסם בתלבושת קאובוי. הוא חלק מקולקציה בת 22 תמונות שיצר וורהול של מי שכונה באותה תקופה "המלך" של תעשיית המוזיקה האמריקנית.

ההדפס הקודם נמכר ב-71 מיליון דולר

הרוכשים המאושרים ביקשו להישאר עלומי שם אך למרות הסכום הגבוה, זאת עשויה להתגלות כהשקעה כספית מוצלחת במיוחד. הדפס קודם של וורהול "תאונת דרכים ירוקה", נמכר בשנת 2007 בבית המכירות כריסט'יס עבור 71.7 מיליון דולר.

רק בשבוע שעבר נמכר הציור "הצעקה" של מונק במכירה פומבית בתמורה ל-120 מיליון דולרים, והפך בכך לפריט האמנות היקר בעולם אשר מוחזק בידיים פרטיות. הקונה המאושר ביקש אף הוא לשמור על אנונימיות. "היצירה שווה כל אגורה של הרוכש", אמר מנהל המכירה הפומבית, "זו אחת מיצירות המופת של האמנות המודרנית".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת